Pareigūnai treniruosis, kaip reaguoti sprogus radioaktyviai bombai
Vi­daus rei­ka­lų sis­te­mos par­ei­gū­nai rug­sė­jį sta­lo pra­ty­bo­se tre­ni­ruo­sis, kaip rea­guo­ti ma­si­nio su­si­bū­ri­mo vie­to­je spro­gus bom­bai su ra­dioak­ty­vio­sio­mis me­džia­go­mis.

Stalo pratybos – tai patalpose vykstantys posėdžio tipo mokymai, kur dalyvauja aukštesnio lygio pareigūnai. Tokių pratybų metu mokymai tariamose įvykio vietose nevyksta, jų metu siekiama gerinti institucijų pasirengimą reaguoti į gresiantį ar jau susidariusį įvykį.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas šią savaitę pasirašė įsakymą dėl rugsėjo 6 dieną vyksiančių pratybų organizavimo.

„Tokios stalos pratybos dažniausiai parodo tam tikrus trūkumus koordinacinius, susikalbėjimo, informacijos vaikščiojimo, o iš to galima daryti tam tikras išvadas“, – BNS sakė ministras.

„Treniruotis visada reikia. Kuo sunkiau pratybose, tuo lengviau praktikoje“, – pridūrė jis.

Pasak E. Misiūno, nors šios pratybos planinės, tokių reakcijos į teroristinius išpuolius mokymų reikšmę didina įtempta saugumo situacija Europos Sąjungos (ES) valstybėse, kur dėl džihadistų atakų per pastaruosius kelerius metus žuvo šimtai žmonių.

„Aišku, matome situaciją Europos valstybėse, todėl norime pasižiūrėti, kaip visos institucijos vykdo koordinacinius veiksmus“, – kalbėjo ministras.

Pratybos vyks Policijos departamento patalpose Vilniuje.