Paaiškėjo, kiek skirsime amerikietiškiems šarvuotiems visureigiams
Nau­jų ame­ri­kie­tiš­kų šar­vuo­tų ko­vi­nės par­amos vi­su­rei­gių (JLTV) įsi­gi­ji­mui ir iš­lai­ky­mui Lie­tu­va ke­ti­na skir­ti apie 142 mln. eu­rų, tre­čia­die­nį pra­ne­šė Kraš­to ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja.

Ši suma turėtų būti skiriama 2020–2023 metais. Tai antras pagal dydį įsigijimas Lietuvos kariuomenės istorijoje po šarvuočių „Boxer“.

Derybas su Jungtinių Valstijų vyriausybe dėl 200 mašinų įsigijimo sąlygų planuojama baigti iki 2020 metų.

Krašto apsaugos ministerija JAV vyriausybei pateikė šarvuočių pirkimo paraiškas.

Apie tai Vašingtone viešėjęs krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas informavo JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoją įsigijimams Ellen Lord.

„Bendradarbiaudama su JAV Vyriausybe Lietuva siekia užsitikrinti efektyviausias JLTV visureigių įsigijimo ir išlaikymo sąlygas. Šie kovinės paramos visureigiai padidins Lietuvos kariuomenės mobilumą, karių apsaugą ir kovinę galią“, – pranešime cituojamas G. Jeglinskas.

Šarvuotieji visureigiai papildys ir atnaujins šio tipo Lietuvos kariuomenės visureigių parką ir bus skirti įvairiems Lietuvos kariuomenės vienetams.

Anot ministerijos, šarvuotų visureigių Lietuvai trūksta tiek krašto gynybos užduotims vykdyti, tiek dalyvauti tarptautinėse operacijose.

Šis trūkumas atsirado dėl natūralaus esamo visureigių parko susidėvėjimo ir didėjant jų poreikiui dėl kariuomenės plėtros.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojami HMMWV ir Toyota „Land Cruiser 200“ šarvuotieji visureigiai.