Lietuvos kariai Norvegijoje demonstruos savo raumenis
Maž­daug 90 Lie­tu­vos ka­rių ren­gia­si da­ly­vau­ti di­džiau­sio­se nuo Šal­to­jo ka­ro pa­bai­gos NA­TO pra­ty­bo­se Nor­ve­gi­jo­je.

Mokymai „Trident Juncture 2018“ („Trišakė Jungtis 2018“) prasidės ketvirtadienį.

„Pratybose „Trišakė Jungtis 2018“ Norvegijoje dalyvauja 90 karių iš Lietuvos. Dalis jų dalyvauja NATO karinių vienetų sudėtyje, kita dalis jų atstovauja Lietuvai“, – trečiadienį BNS sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovas majoras Tomas Balkus.

Šiose pratybose treniruosis kariai iš sausumos, oro ir jūrų pajėgų, taip pat Logistikos valdybos, Karo policijos ir Gedimino štabo bataliono.

NATO karinių vienetų sudėtyje veiks Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas M54 „Kuršis“ ir Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio kariai.

Iš viso pratybose Norvegijoje dalyvaus apie 50 tūkst. karių., jose bus naudojama 10 tūkst. karinių transporto priemonių, 250 orlaivių ir 60 laivų.

Šie mokymai vyks regione toliau tvyrant įtampai tarp NATO ir Rusijos.

Aljansas sako turintis reaguoti į nuo 2014 metų besitęsiantį konfliktą Ukrainoje ir agresyvią Rusijos politiką. Maskva anksčiau pratybas pasmerkė kaip žvanginimą ginklais ir NATO pajėgų artėjimą prie Rusijos sienų.