Latvija pirks amerikietiškus sraigtasparnius
JAV vals­ty­bės de­par­ta­men­tas lei­do Lat­vi­jai įsi­gy­ti ke­tu­ris sraig­tas­par­nius „UH-60M Black Hawk“, pa­ge­rin­sian­čius ša­lies pa­jė­gų ga­li­my­bes ju­dė­ti NA­TO ry­ti­nia­me spar­ne, sek­ma­die­nį pra­ne­šė por­ta­las de­fen­se­news.com.

Numatoma, kad šio sandorio vertė bus 200 mln. dolerių (172,9 mln. eurų). Latvija ketina įsigyti keturis orlaivius, 10 variklių ir papildomos įrangos.

Kaip ir visus JAV Gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūros (DSCA) sprendimus, šį sandorį dar turės patvirtinti Senatas. Po to bus galima pradėti derybas. Pažymima, kad galutinis įsigyjamų objektų kiekis ir kaina dar gali keistis.

„Šis siūlomas pardavimas parems Jungtinių Valstijų užsienio politiką ir nacionalinį saugumą, padedant patobulinti NATO sąjungininkės saugumą, – sakoma DSCA pranešime. – Šie sraigtasparniai UH-60 leis tarpusavyje sąveikauti su JAV ir NATO pajėgomis staigiai reaguojant į įvairias misijas.“

„Šių sraigtasparnių UH-60 pardavimas Latvijai smarkiai padidins jos galimybes užtikrinti karių transportavimą, pasienio apsaugą, kovą su terorizmu, medicininę evakuaciją, paieškų ir gelbėjimo (operacijas)... visomis oro sąlygomis“, – sakoma portale defensenews.com paskelbtame pranešime.