Jau trečią savaitę Lietuva padeda malšinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje
Jau tre­čią sa­vai­tę Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės Ka­ri­nės oro pa­jė­gos to­liau tę­sia pa­gal­bą mal­ši­nant gais­rus Lat­vi­jo­je ir Švedijoje

Nuo liepos antros pusės Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 talkina Latvijos ir Švedijos gaisrininkams kovojant su ugnimi. Vien Latvijoje nuo operacijos pradžios liepos 18 d. Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis Mi-8 ore praleido 60 valandų ir virš gaisravietės išliejo daugiau nei 1,2 mln. litrų vandens, kurį sėmė iš šalia esančių ežerų.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula labai džiaugiasi vietinių Latvijos gyventojų parama, kuri, anot jų, pranoksta visus lūkesčius. „Visi aplinkiniai gyventojai mumis labai rūpinasi ir padeda kiek galėdami, o aplinkinės degalinės vaišina kava ir užkandžiais“, – sakė Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų pilotas kpt. Rokas Pauliukaitis, dalyvaujantis gaisro gesinimo operacijoje Latvijoje. Ant Lietuvos kariuomenės lakūnų, ši operacija yra ne tik gaisro malšinimas, bet ir vietos gyventojų palaikymas ir padėka jiems.

Gaisro malšinimo operacijoje Latvijoje taip pat padeda ir vienas Latvijos pasieniečių sraigtasparnis, kuris rajone atlieka gaisraviečių paiešką ir pajėgumų koordinavimą. Šiuo metu ten išdegę apie 1 tūkst. hektarų miško. Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis Mi-8 kartu su Latvijos sraigtasparniu Mi-17 gaisrus gesina pasitelkdami „Bambi Bucket“ 2 tūkst. litrų talpos gaisro gesinimo sistemas.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8, sulaukus Švedijos prašymo, nuo liepos 21 d. teikia pagalbą malšinant gaisrus Švedijoje. Čia Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula budi pagal iškvietimą ir prireikus operatyviai reaguoja prisidėdami gesinant gaisrus keturiuose skirtinguose regionuose. Nuo operacijos pradžios Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis ore išbuvo 21 val., o virš gaisro apimtų vietų jau išliejo per 258 tūkst. litrų vandens.

Dėl pagalbos teikimo tiek Latvijai, tiek Švedijai, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovai informuoja, kad Lietuvoje budėjimo funkcijas toliau užtikrins kariuomenės sraigtasparniai AS365N3+ „Dauphin“. Šie sraigtasparniai taip pat skirti atlikti paieškos, gelbėjimo, evakuacijos ir gaisrų gesinimo darbus.

.

.