Izraelis smogė „Hamas“ taikiniams Gazos Ruože
Iz­rae­lio avia­ci­ja anks­ti sek­ma­die­nį smo­gė is­la­mis­tų ju­dė­ji­mo „Ha­mas“ tai­ki­niams Ga­zos Ruo­že, at­sa­ky­da­ma į ra­ke­tos pa­lei­di­mą iš pa­les­ti­nie­čių ank­la­vo, pra­ne­šė ka­riš­kiai.

„Naikintuvai ir orlaiviai smogė keliems kariniams taikiniams „Hamas“ komplekse Gazos Ruožo šiaurėje, taip pat dviem „Hamas“ laivams“, – sakoma kariuomenės pranešime.

Šie smūgiai buvo atsakas į šeštadienį vakare įvykdytą raketos paleidimą iš anklavo, „taip pat į besitęsiantį smurtą, sklindantį iš Gazos Ruožo“, pridūrė kariškiai.

Raketa nukrito atvirame lauke Izraelio Eškolo regione, bet nepadarė jokios žalos ir nieko nesužeidė, pranešė vietos administracijos atstovė.

Vienas šaltinis Gazos Ruožo saugumo tarnybose sakė, kad izraeliečiai surengė antskrydį prieš „Hamas“ objektą anklavo šiaurėje, taip pat smogė žvejų laivams į vakarus nuo nuo Deir al Balos anklavo centrinėje dalyje.

Šaltinis neigė, kad šie laivai priklausė „Hamas“ sukarintam sparnui. Pasak jo, per šiuos smūgius žmonės nenukentėjo.

Jau daugiau kaip 10 dienų Gazos Ruožo gyventojai leido į Izraelio teritoriją balionus su sprogstamaisiais įtaisais ir dažniau rengdavo išpuolius prieš pasienio tvorą. Šie veiksmai išprovokuodavo Izraelio atsaką.

Šeštadienį žydų valstybės pajėgos nurodė surengusios kelis smūgius prieš „Hamas“ taikinius Gazoje, atsakydamos į ankstesnę naktį iš pajūrio anklavo paleistą raketą ar minosvaidžio sviedinį.

Nuo 2018 metų kovo izraeliečių ugnis pareikalavo mažiausiai 253 palestiniečių gyvybių. Dauguma šių aukų žuvo per kas savaitę pasienyje rengtus protestus ir susirėmimus.

Kiti žuvo nuo tankų arba aviacijos smūgių, rengtų atsakant į smurtą iš Gazos Ruožo.

Per šį laikotarpį taip pat žuvo du Izraelio kariai.

Izraelis ir „Hamas“, jau ilgiau kaip dešimtmetį kontroliuojantis Gazos Ruožą, nuo 2008-ųjų kariavo tris kartus.