Ir vėl apsivogė: naujasis rusų superginklas pasirodė besantis 10 metų senumo amerikiečių „WaveRider“
Vla­di­mi­rui Pu­ti­nui pa­si­gy­rus, kad nau­jau­sios ru­siš­kos ra­ke­tos yra to­kios grei­tos, kad nuo jų ap­si­gin­ti ne­pa­dės jo­kios ame­ri­kie­čių gy­ny­bos prie­mo­nės. Pro­pa­gan­di­nė ži­niask­lai­da puo­lė gir­ti „a­na­lo­gų ne­tu­rin­čią“ gink­luo­tę ir pub­li­kuo­ti... „Boeing“ be­pi­lo­tės skrai­dyk­lės nuo­trau­kas.

Skirtingai nuo rusiškų superraketų, kurios vis dar yra „ateities“ ginklas, „Boeing“ savo viršgarsinę skraidyklę X-51A „WaveRider“ išbandė dar 2010 metais. Panašiu metu JAV Karinės oro pajėgos išplatino skraidyklės nuotraukas.

Rusijos propagandistams nesutrukdė elementariai pasivogti šias nuotraukas ir televizijoje, spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje tvirtinti, kad tai – „laivų naikintoja“, ypatingai greita raketa „Cirkon“.

2010 metais išbandyta X-51A išvysto iki 6400 km/h greitį ir jį palaikyti apie 300 sekundžių. X-51A gali pakilti į kiek didesnį nei 3 kilometrai aukštį. Tinklalapio „Nextaerotech“ duomenimis, iki 2014 metų buvo pagamintos 4 tokios skraidyklės.

Rusijos propagandos neatbaidė ir tai, kad pavogtose X-51A nuotraukose matyti amerikietiška markiruotė.

Šią X-51A nuotrauką JAV kariškiai oficialiai išplatino 2012 metais./AFP/Scanpix nuotrauka