Donaldas Trumpas tikisi susitarti su kinais dėl išlaidų gynybai mažinimo
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas, Va­šing­to­ne su­si­ti­kęs su Ki­ni­jos vi­cep­rem­je­ru Liu He, ket­vir­ta­die­nį iš­reiš­kė vil­tį, kad Va­šing­to­nas ga­lės su Pe­ki­nu ir Mask­va de­rė­tis dėl iš­lai­dų gink­luo­tei ma­ži­ni­mo.

JAV, Rusija ir Kinija ginklams, įskaitant branduolinius, išleidžia „šimtus milijardų dolerių“, sakė D. Trumpas ir pridūrė: „Tai neprotinga“.

„Iš tikrųjų nėra prasmės, kad mes visi tai darome. Aš manau, kad mes – lyderiai. Mes visada būsime lyderiai. Manau, kad privalome būti lyderiai. Būtų daug geriau, jei mes visi susirinktume drauge ir negamintume šių ginklų. Manau, tai gali tapti antru etapu po to, kai bus sudarytas prekybos susitarimas“, – sakė D. Trumpas per JAV televizijų transliuotą susitikimą su Liu He.

Pasak prezidento, šios trys šalys „gali susivienyti ir nutraukti išlaidas“ ginkluotei, o tuos pinigus „skirti produktyvesniems dalykams“.

Kinijos vicepremjeras atsakydamas į D. Trumpo pasiūlymą pareiškė, kad „tai labai gera idėja“.

„Stengiamės laikytis balanso“, – pridūrė jis.

Liu He vadovaujama kinų delegacija anksčiau šią savaitę Vašingtone atnaujino derybas su JAV dėl prekybos susitarimo, kurio derinimas, kaip praneša žiniasklaida, įžengė į paskutinę stadiją.