Britų armija: Rusija kelia didesnę grėsmę nei teroristai
Ru­si­ja šiuo me­tu „nea­be­jo­ti­nai“ ke­lia di­des­nę grės­mę Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos sau­gu­mui nei te­ro­ris­tų gru­puo­tės, to­kios kaip „Is­la­mo vals­ty­bė“ (IS) ir „al Qae­da“, šeš­ta­die­nį in­ter­viu ži­niask­lai­dai par­eiš­kė bri­tų sau­su­mos pa­jė­gų va­das. 

Generolas Markas Carleton-Smithas įspėjo, kad Maskva parodė, kad yra pasirengusi panaudoti kariuomenę savo nacionaliniams interesams pasiekti, ir siekia „išsinaudoti silpnąsias Vakarų vietas“.

„Mūsų dienomis Rusija neabejotinai kelia daug didesnę grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui nei islamo ekstremistai, tokie kaip „al Qaeda“ ir (IS)“, – laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė generolas.

„Rusija sistemingai stengiasi aptikti Vakarų silpnąsias vietas, ypač kai kuriose netradicinėse kibernetinės, kosmoso bei povandeninės karybos srityse, ir jomis pasinaudoti“, – pridūrė jis.

Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai šiemet smarkiai pašlijo ir yra kaip niekad blogi.

Londonas apkaltino rusų karinę žvalgybą organizavus buvusio Rusijos dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga Anglijos mieste Solsberyje šių metų kovą.

Šis incidentas išprovokavo diplomatų išsiuntimo bangą Rusijoje ir Vakaruose bei paskatino JAV sugriežtinti sankcijas Maskvai.

Pasak M. Carleton-Smitho, po IS karinių pralaimėjimų Sirijoje ir Irake Vakarų sąjungininkai privalo nukreipti savo dėmesį į Rusijos keliamą grėsmę ir tą daryti per NATO.

„Visiškai sunaikinus vadinamojo kalifato geografiją, islamistų grėsmės fizinis pasireiškimas sumažėjo,“ – sakė 54-erių generolas.

„Negalime būti ramūs dėl Rusijos keliamos grėsmės ar į ją neatsakyti, – pridūrė jis. – Svarbiausias įprastas karinis atsakas Rusijai yra toliau vystomi NATO pajėgumai ir sąveika.“

Buvęs specialiųjų pajėgų vadas davė interviu žiniasklaidai pirmą kartą po paskyrimo Didžiosios Britanijos generalinio štabo viršininku šių metų birželį.

Interviu dienraščiui M. Carleton-Smithas taip pat pareiškė, kad Europai nereikia atskirų ginkluotųjų pajėgų, kurių idėją neseniai iškėlė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Nepalaikyčiau jokios iniciatyvos, mažinančios NATO karinį veiksmingumą“, – sakė britų generolas.

„NATO yra esminė Europos saugumo atrama, – pridūrė jis. – Tai nepaprastai sėkmingas aljansas, ir, kaip rodo mano patirtis, turėtume stiprinti šią sėkmę.“