Arkadijus Babčenka: „Kol yra Putinas, vyks karas“
Vil­niu­je ap­si­lan­kęs gar­sus ru­sų žur­na­lis­tas ir pub­li­cis­tas Ar­ka­di­jus Bab­čen­ka pie­šė ga­na niū­rų da­bar­ti­nės si­tua­ci­jos pa­veiks­lą. Pa­sak jo, Krem­lius jau fak­tiš­kai įvyk­dė Bal­ta­ru­si­jos „anš­liu­są“, o nau­jus ka­rus Krem­lius be pers­to­jo kels tol, kol Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas yra val­džio­je.

Kalbėdamas su LŽ, Arkadijus Babčenka teigė, kad žmonės, kurie šiandien valdo Rusiją, savęs nevargina tokiais klausimais, kaip vienos ar kitos agresijos prasmė bei tikslingumas: „Jie nesvarsto tokiomis kategorijomis, ar kils atviras karas su Ukraina dėl agresijos Kerčės sąsiauryje, ar ne. Pirmą sykį jie įvykdė visiškai atvirą agresiją ir padarė tai tiesiog todėl, kad jiems nusispjaut absoliučiai į viską“.

„Kremliui nebesvarbu, ką galvoji ir ko nori Lukašenka. Jį pakeis kitu žmogumi ir viskas. Kol tas to nedaro, nes nėra būtinybės“, – LŽ sakė publicistas.

Anot garsaus publicisto, Kerčės agresija parodė, kad Kremliui neberūpi slapstytis, dangstytis „ichtamnetais“ (rusų kareiviai, kurių neva nėra Ukrainoje) – prieš ukrainiečius buvo visiškai atvirai panaudoti karo laivai ir karo aviacija.

„Kodėl jie tai padarė? Nėra pas juos žodžio kodėl. O kodėl banditas tamsioje tarpuvartėje užpuola praeivį? Todėl, kad gali“, – sakė Arkadijus Babčenka.

Vilniuje vykusiame „Laisvosios Rusijos forume“ Arkadijus Babčenka teigė, kad Baltarusijos okupacija faktiškai jau įvykdyta, nors kai kurie forumo dalyviai tvirtino, kad toks „verdiktas“ duodamas per anksti. Kalbėdamas su LŽ praėjusiame forume, Arkadijus Babčenka taip pat dar nesiėmė užtikrintai teigti, kad Maskvos valdžia Baltarusijoje jau įsigalėjo, tačiau šį savaitgalį jo pozicija jau tapo kategoriškesnė: „Manau, kad faktiškai tai jau beveik įvyko, teisiškai tai dar neįforminta, tačiau Vladimiras Putinas ir jo režimas aiškiai laiko Baltarusiją savo imperijos dalimi ir jos tikrai neskausmingai nebepaleis“.

Anot Arkadijaus Babčenkos, Aleksandro Lukašenkos pozicija šiuo klausimu jau nebesvarbi. Ilgą laiką vertintas, kaip Baltarusijos nepriklausomybės gynėjas (besibaiminantis kartu su nepriklausomybe prarasti savo sostą), šiandien Baltarusijos prezidentas jau bejėgis kažką lemti. „Kremliui nebesvarbu, ką galvoji ir ko nori Lukašenka. Jį pakeis kitu žmogumi ir viskas. Kol tas to nedaro, nes nėra būtinybės“, – LŽ sakė publicistas.

Paklaustas, ar mažėjantis Vladimiro Putino reitingas reiškia, kad jam reikia naujo karo, Arkadijus Babčenka sakė, kad Kremliui nereikia racionalių priežasčių pradėti naujus karus: „Kol yra Putinas, karas vyks nuolatos. Tai vienintelis būdas išsilaikyti valdžioje. Tai gali būti Donbasas arba Sirija, neduok Dieve, gali būti Baltarusija arba net pilietinis karas Rusijoje. Štai – jau kariauja Libijoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje. Karas vyks nuolatos, klausimas tik kur jis kils artimiausiu metu“.

Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims karinė agresija bent jau kol kas neprognozuojama, tačiau yra kitos grėsmes. Svarbiausia jų, pasak Arkadijaus Babčenkos – propaganda. „Jie tikrai išmoko gerai dirbti su „zombiadėže“ (televizoriumi) ir smegenis plauna atsakančiai. Būkite pasiruošę tam, kad jie pasinaudos menkiausiu pretekstu, kad destabilizuotų situaciją ir skleistų chaosą“, – LŽ teigė Arkadijus Babčenka.