Ar „Maša ir lokys“ – slaptas Putino ginklas?
Kri­ti­kai ti­ki­na, kad virš 4 mln. se­kė­jų tu­rin­tis ani­ma­ci­nis se­ria­las su­kur­tas kaip Krem­liaus pro­pa­gan­dos įran­kis, nu­kreip­tas prieš vai­kus, ra­šo „Dai­ly Mail“.

Rusų sukurtas vaikams skirtas animacinis filmukas kelia įtarimų kritikams. Šie tikina, kad kūrinys yra dalis Putino propagandos mašinos.

„Maša ir lokys“ orientuotas į santykius tarp mažytės, tačiau impozantiškos mergaitės ir jos sergėtojo – didžiulio lokio.

Maša yra agresyviai aktyvi, gal net bjauri, tačiau kartu ir drąsi. Ji šoka aukščiau bambos. Tai labai būdinga putiniškam elgesiui.

Viename epizode Maša dėvi Sovietų Sąjungos sienos apsaugos kariškio kepurę, versdama pasitraukti nekviestus įsibrovėlius iš lokiui priklausančio morkų daržo. Kritikai sako, kad tai yra metafora, aliuzija į Rusijos vykdomą valstybės sienų apsaugą.

Animacinis serialas turi daugiau kaip 4,18 mln. sekėjų „YouTube“ kanale, o jo peržiūrų skaičius viršija daugiau nei 40 milijardų. Šį animacinį serialą sukūrė bendra Anglijos ir Maskvos grupė, tačiau kūrinys aplinkinėse šalyse kelia intelektualų pasipiktinimą.

Nepaisant to, serialo pardavimai auga. Jis pateko į filmų ir televizijos šou vieną populiariausių platformų „Netfilx“, pasiekė net Ispanijos vartotojus.

Kritikų kaltinimus propagandos skleidimu Rusijos media vadina patalogiška rusofobija./ Kadras iš filmo

Pastaraisiais metais Suomijos populiariausias laikraštis „Helsingin Sanomat“ citavo Talino Universiteto Komunikacijos mokyklos lektorių Priit Hobemagi, kuris teigė, jog animaciniame seriale pagrindinį vaidmenį atliekantis lokys simbolizuoja Rusiją. Esą jam specialiai suteiktas pozityvaus veikėjo įvaizdis. Tokiu būdu pozityviai vaikų pasąmonėje pristatoma ir pati šalis.

Dėstytojas Priit Hobemagi sakė, kad ši „graži serialo populiarinimo kampanija“ kelia grėsmę Estijos nacionaliniam saugumui.

Anthony Gleesas, Bakingamo universiteto ekspertas saugumo klausimais dienraščiui „The Times“ yra sakęs, kad „Maša yra agresyviai aktyvi, gal net bjauri, tačiau kartu ir drąsi. Ji šoka aukščiau bambos. Tai labai būdinga putiniškam elgesiui.“

Rusijos šalies žiniasklaida atmeta tokius kaltinimus. Dar daugiau, tokius pareiškimus jie pašaipiai vadina patalogiška rusofobija.

Populiarų animacinį serialą sukūrusi kompanija „Animaccord“ sako, kad šis kūrinys yra nepriklausomas projektas ir niekuomet negavo finansavimo iš Rusijos.