Aliaksandro Lukašenkos perspėjimas NATO
Bal­ta­ru­si­jos pre­zi­den­tas Aliak­sand­ras Lu­ka­šen­ka an­tra­die­nį par­eiš­kė, kad jo ša­liai pri­reiks nau­jos gink­luo­tės, jei NA­TO ir to­liau telks pa­jė­gas prie va­ka­ri­nės sie­nos.

„Jei NATO ir toliau baugins, dislokuodama Lenkijoje bazes ar dar kaip nors, Baltarusijai prireiks veiksmingesnio ginklo, visų pirma raketų“, – su amerikiečių analitikų grupe Minske susitikusio A. Lukašenkos žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad Baltarusija jau turi savo raketų gamybos pramonę. „Pastaruoju metu – jūs pastebėjote, o mes neslepiame – sukūrėme savo raketų pramonę ir pagaminome itin tiksliai nutaikomos raketinės ginkluotės“, – pabrėžė prezidentas.

Praėjusią savaitę A. Lukašenka minėjo, kad Minskas ir Maskva ieško tinkamo ir nebrangaus atsako į ketinimus statyti Lenkijoje bazę, kurią pavadino Trumpo fortu. „Žinoma, mums tai kelia nerimą. Mes ne idiotai ir į tai reaguojame“, – pareiškė prezidentas.

Vakarų santykiai su Maskva smarkiai pašlijo dėl Rusijos 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos. Jų ryšius taip pat temdo Maskvos vaidmuo Sirijos konflikte ir šių metų kovą Didžiojoje Britanijoje, kaip manoma, Rusijos specialiųjų tarnybų įvykdytas mėginimas nunuodyti buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Įtampa tarp Maskvos ir Vašingtono dar labiau paaštrėjo spalį, kai Donaldas Trumpas paskelbė apie planus trauktis iš šaltojo karo laikų sutarties dėl branduolinės ginkluotės reguliavimo. Rusija perspėjo, kad toks žingsnis gali sužlugdyti pasaulio saugumo sistemą.