„Kalašnikov“ perdavė Rusijos armijai pirmąją AK-12 partiją
Di­džiau­sias Ru­si­jos šau­lių gink­lų ga­min­to­jas „Ka­laš­ni­kov“ pra­ne­šė per­da­vęs Ru­si­jos ar­mi­jai pir­mą­ją nau­jos kar­tos ko­vi­nių au­to­ma­ti­nių šau­tu­vų AK-12 par­ti­ją.

„Gruodžio 20-ąją Gynybos ministerijos užsakymu perduota pirmoji AK-12 partija – 2,5 tūkst. šautuvų. AK-74M nuosekliai bus keičiami naujaisiais AK-12“, – teigiama koncerno pranešime spaudai.

5,45 milimetro kalibro AK-12 bei 7,62 milimetro kalibro AK-15 serijinę gamybą „Kalašnikov“ planavo pradėti antrąjį 2017 metų pusmetį, tačiau tai buvo atidėta 2018-iesiems, dėl galutinai neaiškių priežasčių iki šių metų kovo užtrukus apsisprendimui dėl armijos perginklavimo naujos kartos „kalašnikovais“.

Dmitrijus Rogozinas, ankstesnėje vyriausybėje užėmęs vicepremjero pareigas, teigė, jog gana paprasti ir nebrangūs AK-12 ir AK-15 taps pagrindiniais armijos šautuvais, o Diagteriovo gamyklos pasiūlytais gerokai sudėtingesniais ir taiklesniais AEK-971 bus aprūpinami specialiosios paskirties padaliniai.

„Kalašnikov“ automatas dėl savo patikimumo įvairiomis oro sąlygomis ir dėl gamybos ne vienoje šalyje yra populiariausias pasaulyje šaunamasis ginklas.