„Budraus Grifono“ pratybose įgūdžius tobulina Oro atakos valdymo grupės
Rugp­jū­čio 20–26 die­no­mis Ge­ne­ro­lo Sil­ves­tro Žu­kaus­ko po­li­go­ne „Bud­raus Gri­fo­no“ pra­ty­bo­se tre­ni­ruo­ja­si Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės Oro at­akos val­dy­mo gru­pės. 

Kariai ruošiasi kitą mėnesį Čekijoje prasidėsiančioms NATO didelio masto oro operacijų pratyboms „Platus kirtis“ (angl. „Ample Strike“), praneša Krašto apsaugos ministerija.

„Pratybos „Platus kirtis“ – tai kasmetinis renginys, kur Lietuvos kariuomenę atstovauja oro paramos vienetai ir Karinės oro pajėgos. Oro atakos valdymo grupė dalyvauja nuo 2013 metų ir jaučiamės sėkmingai įsilieję į NATO valstybių ratą vykdydami tokias užduotis ir dalyvaudami įvairaus pobūdžio pratybose. Pratybos pasižymi didele sąveika ir yra stiprus akstinas tobulėti“, – sako Generolo Romualdo Giedraičio Oro operacijų vyriausiasis karininkas kapitonas A. Bivainis.

Kaip teigiama spaudai išplatintame pranešime, pratybų „Budraus Grifono“ metu Oro atakos valdymo grupės kariai atlieka taktinį Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų lėktuvų užvedimą ant taikinių, naudodami radijo ryšį. Pasak karininko, Oro atakos valdymo grupės gali veikti tiek dienos, tiek nakties metu įvairiose operacinėse aplinkose.

Rugpjūčio mėn. pradžioje Lietuvos kariuomenės Oro atakos valdymo grupė taip pat dalyvavo pratybose Sakartvele. „Pratybose Sakartvele parodėme lygį, kad galime iškart įsijungti į veiksmą su sąjungininkais. Susidorojome su iššūkiais, kurie reikalauja tam tikrų didesnių galimybių. Esame pasiruošę vykdyti oro operacijas ir oro procedūras įvairiuose formatuose – ne tik namuose, bet ir ekspedicinėse pratybose. Didžiausias ir našiausias bendradarbiavimas vyko su JAV ir Vokietijos kariuomenės vienetais“, – sakė kapitonas.

Vaizdo medžiagos aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas

Oro atakos valdymo grupė – tai specifinis pajėgumas, kuris yra nukreiptas į oro operacijų valdymą, remiant Sausumos pajėgų vienetus. Šis vienetas pilnai funkcionalus Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ ir šiuo metu yra vystomas Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“. Šios pratybos yra žingsnis į priekį „Žemaitijos“ brigados Oro atakos valdymo grupės vystymo procese.