Žmogžudystė, gaisras ir įtariamojo mirtis
Ket­vir­ta­die­nį Kau­ne ras­tas ne­gy­vas vy­ras, ma­no­ma, kad tai vie­nas iš ukrai­nie­čių, įta­ria­mų sa­vo tau­tie­čio nu­žu­dy­mu. Kaip pra­ne­šė Kau­no aps­kri­ties po­li­ci­ja, apie 13.40 val. V. Krė­vės pros­pek­te, dau­gia­bu­čių kie­muo­se esan­čio­je už­deng­to­je smė­lio dė­žė­je, ras­tas 1985 me­tais gi­mu­sio vy­ro kū­nas.

Policija įtaria, kad tai tas pats ieškotas asmuo, įtariamas trečiadienį Kaune Birželio 23-osios gatvėje įvykdytu nužudymu.

Pirminiais duomenimis, ant vyro kūno pastebėta smurto žymių. Pareigūnai tiria įvykio aplinkybes ir toliau ieško kito įtariamojo, gimusio 1976 metais.

Šių dviejų asmenų paieška paskelbta trečiadienį, kai bute Kaune vienas vyras buvo nužudytas ir dar du sužeisti, o norint paslėpti nusikaltimą, sukeltas gaisras.

Apie gaisrą devynaukštyje Kaune pranešta trečiadienį 22.44 val. Ugniagesiai iš degusio buto išnešė du Ukrainos piliečius: 1989 metais gimusiam B. N. medikai konstatavo mirtį, 1994 metais gimęs G. H. su gyvybės požymiais išvežtas į gydymo įstaigą.

Užgesinus gaisrą pagalbos kreipėsi iš buto per langą pabėgęs dar vienas Ukrainos pilietis – A. V., gimęs 1998 metais.

Jis, pamatęs nusikaltimą, pasišalino per balkoną ir ėmė ieškoti pagalbos.

„Vienas iš bute buvusių vaikinų, kai pamatė tą incidentą, kad peiliu puolė, jis pasišalino per balkoną: išlipo ir kvietė pagalbą“, – pasakojo Kauno apskrities policijos viršininkas Darius Žukauskas.

Jis medikų taip pat išvežtas į gydymo įstaigą, tačiau iš jos ketvirtadienį jau buvo paleistas. Antro sužeistojo gyvybei pavojus taip pat negresia.

„Gauti keli telefoniniai skambučiai į Bendrąjį pagalbos centrą, kad reikalinga pagalba ukrainiečiams. (...) Nuvykus pareigūnams, tiek greitajai, tiek gaisrininkams, sulaikyti įtariamo asmens iškart nepavyko, konstatuota, kad bute rastas nužudytas vienas vyras, kitiems dviem reikalinga medikų pagalba“, – teigė D. Žukauskas.

Nustatyta, kad ukrainiečiai buvo sužaloti peiliu.

Visi asmenys tarpusavyje pažįstami, o du iš jų – nužudytasis bei 1998 metais gimęs nukentėjusysis – broliai. Visi jie atvyko į Lietuvą dirbti statybose. Baigę darbą, ketvirtadienį statybininkai rengėsi išvykti atgal į Ukrainą.

„Tie du asmenys, kurių mes ieškome, vartojo alkoholį“, – sakė Kauno policijos vadovas.

Bute nustatyti du gaisro židiniai: kambaryje degė lova, taip pat tarp kambario bei koridoriaus degė linoleumas ir durys.

Įvykio aplinkybes tiria policijos pareigūnai, jie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Dar trečiadienį paskelbta įtariamųjų paieška, apie tai informuoti Lietuvos ir užsienio šalių pasieniečiai.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.