VTEK susidomėjo Remigijaus Šimašiaus filmukais
Vy­riau­sio­ji tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­ja (VTEK) pra­dė­jo ty­ri­mą dėl Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bės me­ro Re­mi­gi­jaus Ši­ma­šiaus el­ge­sio.

Tyrimą dėl vaizdo klipų VTEK pradėjo gavusi Vilniaus savivaldybės Antikorupcijos komisijos krepimąsi. Komisijos pirmininkas, opozicinės Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Kęstutis Nėnius sako, kad įtarimų kilo dėl komiko Olego Šurajevo filmuotų vaizdo klipų, kuriuose gyventojai informuojami apie mero veiklą.

„Iš principo pasižiūrėjus vaizdo klipus, peržiūrėjus įstatyminius dalykus, matosi, kad tai yra mero viršįstatyminis noras reklamuotis, nes meras kartą per metus pateikia tarybai ir visuomenei metinę ataskaitą. Čia meras klipe pasisakė už savivaldybės pinigus“, – BNS sakė K. Nėnius.

Mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas pabrėžia, kad VTEK tyrimą pradėjo po komisijos, kurios pagrindą sudaro opozicija, kreipimosi.

„Tad vertiname iš dalies kaip artėjančios rinkimų kovos pradžią. O savivaldybės pozicija šiuo klausimu visad buvo, kad stengiamasi visuomenę informuoti apie mero veiklą pačiais moderniausiais būdais, įskaitant ir socialinius tinklus, videoblogus, ir t.t. Tai yra informavimas apie mero veiklą, kas savivaldybei atrodo tuo metu svarbu“, – sakė A. Zubriakovas.

Kaip skelbė naujienų portalas delfi.lt, už mero kasdienės veiklos nušvietimą savivaldybė O. Šurajevui sumokėjo 9,6 tūkst. eurų. Ši suma leido organizuoti mažos vertės pirkimą, kai laimėtojas atrenkamas ne skelbiant konkursą, o apklausus bent tris tiekėjus.

VTEK taip pat pranešė, jog trečiadienį taip pat nuspręsta aiškintis, ar R. Šimašius nepažeidė įstatymų savo interesų deklaracijoje nenurodęs pasiskolintų lėšų, nors tokią informaciją turto deklaracijoje pateikė Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.