Vilniaus valdžia ruošiasi šventėms: perka 600 butelių vyno
Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bė jau ruo­šia­si Ka­lė­doms – įsi­gi­jo 600 vy­no bu­te­lių, ku­riuos šven­čių pro­ga ke­ti­na do­va­no­ti sa­vi­val­dy­bės par­tne­riams. Sa­vi­val­dy­bės įsi­gy­to su­ve­ny­ri­nio vy­no bend­ra ver­tė sie­kia be­veik 12 tūkst. eu­rų.

Lapkričio 14 dieną Vilniaus savivaldybės administracija pasirašė sutartį su bendrove „Naminė pelėda“, pagal kurią miesto valdžia įsigijo 600 butelių prancūziško vyno: 300 butelių balto vyno „Pezat Bordeaux Blanc Sec“ ir tiek pat raudonojo „Lacroix Bordeaux Superieur“.

Povilas Poderskis: „Manau, kad (Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga – red. past.) nepalaikytų, bet nebūtinai tai yra mūsų problemos.“

Rinkoje vienas butelis 2016 m. raudonojo „Lacroix Bordeaux Superieur“ vyno kainuoja apie 20 eurų. Tų pačių metų baltojo „Pezat Bordeaux Blanc Sec“ kaina siekia apie 16 eurų.

Vyno butelius Vilniaus miesto valdžia ketina panaudoti vietoje suvenyrų. Jiems specialiai sukurtos etiketės su Vilniaus logotipu bei simbolika. Vyno buteliai bus pakuojami į taip pat specialiai užsakytas raudonas gofruoto kartono dėžutes su langeliu.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis patvirtino, kad vyno butelius savivaldybė dovanos partneriams.

„Na, aš, pavyzdžiui, planuoju padovanoti Dianai Vilytei iš Viešųjų pirkimų tarnybos, taip pat keliems kitiems žmonėms, su kuriais per šiuos metus daug bendravome ir vienaip ar kitaip sprendėme problemas, kartais pykomės, kartais džiaugiamės ir t.t.“, – sako P. Poderskis.

Greta vyno butelių Vilniaus miesto valdžia yra paruošusi dovanoms ir šventinių kojinių. Toks paketas, pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, asocijuojasi su šiluma, susitaikymu, ilgais pokalbiais prie vakarienės stalo, bendravimu ir bendradarbiavimu. Tiesa, kaip gimė idėja dovanoti vyną – P. Poderskis atsakyti negalėjo, bet pridūrė, kad idėja jam asmeniškai labai patinka ir ją entuziastingai palaiko.

Visgi Lietuvoje tęsiasi aktyvi kova su alkoholio vartojimu. Nuo šių metų buvo sutrumpintas laikas, kada prekybos vietose galima įsigyti alkoholinių gėrimų. Nuo kitų metų kovo planuojama padidinti akcizą stipriam alkoholiui. Iš pirmo žvilgsnio susidaro įspūdis, kad Vilniaus savivaldybės dovanų idėja prieštarauja bendrai Lietuvos politikai alkoholio atžvilgiu. Tačiau Vilniaus valdžia to nesureikšmina.

„Manau, kad (Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga – red. past.) nepalaikytų, bet nebūtinai tai yra mūsų problemos“, – sakė P. Poderskis.