Vilniaus rajono gyventojai reikalauja daugiau lietuviškų darželio grupių
Vil­niaus ra­jo­no gy­ven­to­jai tvir­ti­na su­si­du­rian­tys su su­nku­mais, kai no­ri leis­ti vai­kus į lie­tu­viš­kas gru­pes dar­že­liuo­se ar lie­tu­viš­kas mo­kyk­las, skel­bia LNK te­le­vi­zi­ja.

Pasak televizijos kalbintų tėvų, bendruomenės atstovų Rastinėnuose ir Riešėje, lietuviškų darželio grupių rajone yra tik kelios, eilėse jose tėvams tenka laukti keletą metų, todėl dažnai rajono gyventojai nusprendžia registruoti gyvenamąją vietą Vilniaus mieste ir ten leisti vaikus.

Gyventojai teigia, jog prašymus įkurti darželį lietuvių kalba savivaldybė ignoruoja. Riešės bendruomenės pirmininkas Artūras Želnys sako, kad nesant centralizuoto dokumentų priėmimo, pačiuose darželiuose prašymus lietuvių kalba apskritai atsisakoma priimti. Teigiama, kad Riešėje į lietuviškas grupes eitų apie 600 vaikų, Rastinėnuose – apie 100.

Studentų bendrabučio pirmajame aukšte veikianti Buivydiškių pradinė mokykla skundžiasi perpildytomis klasėmis, kai greta esančios lenkiškos mokyklos esą veikia žymiai geresnėmis sąlygomis.

Rajono savivaldybės švietimo skyriaus atstovai sako, kad prašomi įrengti lietuviški moduliniai darželiai gali neatitikti higienos normų, tuo metu Buivydiškių mokyklai žadamos geresnės sąlygos.

Savivaldybės opozicija įsitikinusi, kad tokia situacija, kai lietuviškai kalbantys rajono gyventojai registruojasi Vilniuje, suinteresuota savivaldybę kontroliuojanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija, nes tai užtikrina jų perrinkimą.