Vilniaus lenkai į mero rinkimų traukinį neskuba
Dar ne­t nep­ra­si­dė­jus ofi­cia­liai rin­ki­mų kam­pa­ni­jai bū­si­mi kan­di­da­tai į Vil­niaus me­ro pos­tą jau ak­ty­viai vei­kia vie­šo­jo­je erd­vė­je: ren­gia kon­fe­ren­ci­jas, ku­ria fil­mu­kus, pub­li­kuo­ja vie­šus laiš­kus. Tuo tar­pu Lie­tu­vos len­kų rin­ki­mų ak­ci­ja-Krikš­čio­niš­kų šei­mų są­jun­ga (LLRA-KŠS) šią pa­siut­pol­kę pa­sy­viai ste­bi iš­ šo­no ir sa­vo kan­di­da­to ne­skel­bia. Jo tie­siog dar ne­tu­ri.  

Dauguma šalies partijų jau yra paviešinusios kandidatus į Vilniaus mero postą. Pavyzdžiui, konservatoriai iškėlė Seimo nario Dainiaus Kreivio kandidatūrą. Jo laiškai apie tramvajaus idėjos atgaivinimą jau mirga šalies portaluose. Lietuvos socialdemokratų partija Vilniuje kels dabartinį sostinės vicemerą Gintautą Palucką. Spaudos konferenciją šią savaitę surengė Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Pretenduodamas tapti sostinės vadovu jis vilniečiams žada nemokamą visuomeninį transportą.

Dėl savo galimos kandidatūros aš žinių neturiu. Jeigu partijoje bus nuspręsta taip, tada aš svarstysiu.

Tuo tarpu praėjusią savaitę iš kandidatų į Vilniaus merus pasitraukė europarlamentaras Antanas Guoga, žadėjęs atstovauti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Jo vietą po partijos vėliava sostinėje turėtų užimti Seimo narys Tomas Tomilinas, rinkiminę programą partiečiams pristatinėjęs dar prieš metus.

Tarp galimų kandidatų linksniuojamas ir buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas, tačiau pastarasis apie dalyvavimą sostinės mero rinkimuose viešai dar nėra paskelbęs.

Bene aktyviausiai eskaluojama dabartinio mero Remigijaus Šimašiaus kandidatūra, kurios Liberalų sąjūdis gali ir neberemti. Mat dabartinis meras, atsiribodamas nuo partiją krečiančio korupcijos skandalo įkūrė atskirą rinkimų komitetą, kuris esą jo kandidatūrai suteiktų daugiau skaidrumo. Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas šį žingsnį laiko partijos skaldymu. Konfliktas privertė Remigijų Šimašių trauktis iš partijos vicepirmininko pareigų.

Beje, Remigijus Šimašius neoficialią rinkiminę agitaciją pradėjo dar šių metų balandį, viešindamas video ataskaitas, kurios sulaukė savivaldybės opozicijos pasipiktinimo. Esą ataskaitos naudojamos kaip reklama būsimiems rinkimams, rengiamos po neskaidraus pirkimo ir apmokamos iš savivaldybės biudžeto. Artėjant rinkimams – auga ir apetitas: 20 kartų – iki 260 tūkst. eurų padidintos savivaldybės išlaidos viešinimui.

Stebėdama būsimų merų grumtynes dėl rinkėjų dėmesio Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga savo kandidato kol kas nekelia. Partijos narė bei Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė patikino, kad partija šio klausimo net valdyboje nesvarsčiusi, tad ir potencialių kandidatų dar nėra.

„Dar yra pakankamai daug laiko, berods iki sausio 17 dienos. Nebūtina skubėti, reikia darbus dirbti. Partijos valdyboje apie tai nebuvo jokios kalbos. Matyt, dar ir data nėra pasirinkta posėdžiui. Dėl savo galimos kandidatūros aš žinių neturiu. Jeigu partijoje bus nuspręsta taip, tada aš svarstysiu. Savo kandidatūros pati kelti neplanuoju. Dėl Jaroslavo Kaminskio kandidatūros taip pat žinių neturiu’, – tikino Edita Tamošiūnaitė.