Vandens Marijampolėje gerti nepatariama
Svei­ka­tos spe­cia­lis­tai kol kas re­ko­men­duo­ja ne­ger­ti ir mais­to ruo­šai ne­nau­do­ti van­den­tie­kio van­dens Ma­ri­jam­po­lė­je.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Irena Taraškevičienė BNS sakė, kad trūksta išsamių vandens tyrimų, todėl, jos vertinimu, gyventojai turėtų negerti ne tik neįprastą kvapą turinčio vandens, bet viso vandens iš vandentiekio.

„Galbūt ten toksinių medžiagų ir nėra, bet tokie tyrimai neatlikti, mes to negalime teigti. Jeigu jūs manęs paklaustumėte, aš nevartočiau, aš tokio vandens negerčiau, nes aš atsakymo dėl saugumo neturiu“, – teigė I. Taraškevičienė.

Kaip penktadienį pranešė NVSC, nauji vandens tyrimai, kuriuos vykdė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, parodė, kad vanduo neatitinka geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimų. Viename mėginyje buvo jaučiamas pašalinis kvapas, primenantis naftos produktus, kituose keturiuose mėginiuose – kitas silpnas nemalonus kvapas.

„Mūsų rekomendacijos yra ištirti vandenį pagal visas toksines analites, kad mes vieną kartą gyventojams pasakytume – vanduo, kuris yra nemalonus, viršija ar neviršija toksines analites“, – teigė I. Taraškevičienė.

Penktadienį dėl susiklosčiusios padėties posėdžiavusi Marijampolės savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija savo ruožtu konstatavo, kad padėtis vandentiekyje esmingai nepasikeitusi.

Kaip BNS sakė savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Agnė Pavelčikienė, vandens, kurio skonis ir kvapas pakitęs, maistui naudoti nerekomenduojama jokiu atveju, o gyventojai, gaunantys įprasto kvapo ir skonio vandenį, ji prevenciškai turėtų prieš naudojimą maistui pavirinti.

„Situacija yra išlikusi tokia pati. Yra priemonių planas, aptarta, kaip jis vykdomas. Viskas juda į priekį, sistemos plaunamos, vyksta didesni praplovimai akligatviuose, tai žmonės kviečia specialistus, bet pakitimai yra vien dėl plovimų, naujų didelių pablogėjimų nėra“, – aiškino A. Pavelčikienė.

Jos teigimu, Ekstremalių situacijų komisija vėl rinksis po savaitės.

Balandžio viduryje paskelbta, kad Marijampolės miesto gyventojams bendrovės „Sūduvos vandenys“ tiekiamame geriamajame vandenyje pastebėta bestuburių lervų. Plaunant sistemas į geriamąjį vandenį buvo patekę antrinių chloro reakcijos produktų.