Už vaiko apsvaiginimą – lygtinė bausmė
Kau­no apy­lin­kės teis­mas penk­ta­die­nį dar­že­lio auk­lė­to­jos pa­dė­jė­ją Je­le­ną Grab­nic­kie­nę pri­pa­ži­no kal­ta dėl ma­ža­me­čio ap­nuo­di­ji­mo psi­cho­tro­pi­niais vais­tais, ji nu­teis­ta lyg­ti­ne lais­vės at­ėmi­mo baus­me.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, (...) nusprendė J. Grabnickienę pripažinti kalta padarius nusikalstamas veikas ir nuteisti ją laisvės atėmimu trejiems metams, tačiau bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams“, – paskelbė teisėjas Virginijus Kalkauskas.

Skandalas dėl raminamaisiais apsinuodijusio dvejų metų berniuko kilo pernai spalį. Pastebėjusi, kad jos iš darželio pasiimtas vaikas yra vangus, į medikus kreipėsi jo mama. Ligoninėje nustatyta, kad berniukas yra apsvaigęs nuo psichotropinių raminamųjų vaistų, todėl apie įvykį pranešta teisėsaugai.

Atlikus kratas darželyje, trijų darbuotojų rankinėse aptikta raminamųjų vaistų, priskiriamų benzodiazepinų grupei – tokių aptikta ir vaiko organizme.

Kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė yra minėjusi, kad teisėsauga sulaukė kitų tėvų informacijos, jog jų vaikai buvo vangūs ir galėjo taip pat gauti raminamųjų, tačiau tuo metu jų sveikata netirta, todėl apie šiuos atvejus nėra surinkta pakankamai duomenų.

J. Grabnickienė savo kaltę kategoriškai neigė.