Telšiams gresia tiesioginis valdymas
 Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba ket­vir­ta­die­nį spręs dėl ad­mi­nis­tra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­sky­ri­mo.

Nepriėmus sprendimo, savivaldybei grėstų tiesioginis valdymas.

Kaip BNS sakė Telšių rajono meras „darbietis“ Petras Kuizinas, tarybai bus teikiama Tryškių seniūno Imanto Motiejūno kandidatūra. Jis yra „valstiečių“ kandidatas į savivaldybės merus.

„Kol kas šioks toks susitarimas yra teikimui šios kandidatūros. Palaukime ketvirtadienio ir sužinosime viską“, – paklaustas, ar dėl šios kandidatūros pavyko pasiekti kompromisą su opozicija, teigė meras.

Administracijos vadovo Telšiai neturi nuo pernai rugpjūčio, kai atleistas šias pareigas ėjęs Saulius Urbonas. Jis atleistas savivaldybėje iširus valdančiajai daugumai.

Vidaus reikalų ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius BNS sakė, kad Telšių rajone lankėsi vidaus reikalų viceministro vadovaujama komanda, kuri susitiko su valdančiaisiais ir opozicijos politikais bei aptarė galimybes spręsti keblią situaciją.

„Sutarta buvo, kad galbūt tarybai pavyks susitarti ir priimti reikalingus sprendimus. Laukiame tų rezultatų ir tada bus sprendimai kažkokie“, – sakė jis.

„Tikimės, kad po to pokalbio politikams pavyks susitarti“, – pridūrė ministerijos atstovas.

Tiesioginio valdymo įstatymas numato, kad du mėnesius savivaldybėje nepaskiriant vicemero, administracijos direktoriaus ar nesuformuojant Kontrolės komiteto, pasiūlymą įvesti tiesioginį valdymą teikia Vyriausybė. Galutinį sprendimą dėl to priima Seimas.