Teismui perduodama prieš savo kūdikį smurtavusio kauniečio byla
Teis­mui per­duo­ta by­la, ku­rio­je anks­čiau teis­tas 24-erių kau­nie­tis kal­ti­na­mas smur­ta­vęs prieš sa­vo ke­lių mė­ne­sių am­žiaus sū­nų.

Kaip trečiadienį pranešė Kauno apygardos prokuratūra, 12 kartų teistam H. N. pareikšti kaltinimai dėl sunkaus savo keturių mėnesių sūnaus sveikatos sutrikdymo ir pavojaus jo gyvybei sukėlimo.

Žiaurus nusikaltimas įvyko praėjusių metų rugsėjo 23-osios naktį, kai vyras, įtariama, tyčia smurtavo prieš kūdikį – jį spardė ir daužė kumščiais į įvairias kūno vietas.

Įtariama, kad kaltinamasis smurtavo prieš sūnų nesugebėdamas jo nuraminti verkiant.

Šiuo metu teismo proceso pradžios kaltinamasis laukia suimtas – jam skirta griežčiausia kardomoji priemonė. Vyras pripažįsta dėl nusikalstamos veikos padarymo ir teigia, kad iš tos nakties mažai ką atsimena.

Pasak šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės Auksės Lipkevičienės, šiai įtariamai kauniečio nusikalstamai veikai didelę įtaką turėjo apsvaigimas nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų.

„Svarbiausia, kad 4 mėnesių kūdikis išgyveno, tačiau labai gaila, kad mažamečio tėtis vartojo alkoholį ir narkotines medžiagas, nors turėjo atsakingai prižiūrėti sūnų. Šioje istorijoje išvengta blogiausio – kūdikio žūties, tačiau nedaug trūko iki to, kad viskas būtų pasibaigę mirtimi“, – sakė prokurorė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamajam H. N. numato įvairias bausmes, tarp kurių – laisvės atėmimas iki dvylikos metų.