Teismas: 20 tūkst. litų kyšį priėmęs Kauno advokatas nuteistas pagrįstai
Aukš­čiau­sia­sis Teis­mas pa­li­ko ga­lio­ti ap­kal­ti­na­mą­jį nuo­spren­dį ko­rup­ci­jos by­lo­je nu­teis­tam ad­vo­ka­tui Eu­ge­ni­jui Se­no­vai­čiui.

Dėl prekybos poveikiu priimant 5,8 tūkst. eurų kyšį kaltu pripažintas E. Senovaitis dirbo Kauno antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoroje, advokatu jis dirbo nuo 1988 metų.

Teisininkui skirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausta penkerius metus verstis advokato praktika.

E. Senovaičiui skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikui.

Be to, nuteistasis turės sumokėti 3,8 tūkst. eurų proceso išlaidų Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Taip pat sumokėti 941 eurą į Asmenų, nukentėjusių nuo nusikaltimų, fondą.

Nuosprendį advokatui 2016 metų lapkritį paskelbė Vilniaus apygardos teismas.

Bylos duomenimis, E. Senovaitis iš savo ginamosios reikalavo didesnio nei 50 tūkst. litų (14,4 tūkst. eurų) kyšio, žadėdamas paveikti Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją, kad šis, priimdamas nuosprendį E. Senovaičio ginamajai ir jos sutuoktiniui, skirtų su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes. Sutuoktiniai teisti narkotikų byloje.

Advokatas savo darbo kabinete 2014 metų birželį priėmė 20 tūkst. litų (5,8 tūkst. eurų) – dalį reikalauto kyšio.

Vilniaus apygardos teismas nustatė, kad E. Senovaitis nebuvo lenkiamas ar provokuojamas padaryti nusikaltimą. Jis galvos linktelėjimu parodė, kur padėti pinigus.

Teisme E. Senovaitis pripažino, kad iš ginamosios priėmė 20 tūkst. litų (5,8 tūkst. eurų) kyšį, tačiau neigė, jog provokavo jį duoti.

Jo teigimu, momento, kai į stalčių ginamoji įdėjo 20 tūkst. litų, jis nematė, tačiau prieš tai pastebėjo pinigus ginamosios rankinėje.