STT sulaikė Šilutės valdžią
Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bos (STT) Klai­pė­dos val­dy­bos par­ei­gū­nai at­lie­ka iki­teis­mi­nį ty­ri­mą dėl ga­li­mo pikt­nau­džia­vi­mo tar­ny­ba Ši­lu­tės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je: kaip skel­bia­ma STT pra­ne­ši­me, su­lai­ky­ti „tvar­kie­tis“ Ši­lu­tės ra­jo­no me­ras, me­ro pa­va­duo­to­jas, ad­mi­nis­tra­ci­jos Vie­šų­jų pa­slau­gų sky­riaus ve­dė­jas, sa­vi­val­dy­bės kon­tro­liuo­ja­mos įmo­nės di­rek­to­rius.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Šilutės rajono savivaldybės meras „tvarkietis“ Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas socialdemokratas Algis Bekeris, administracijos direktorius, socialdemokratas Sigitas Šeputis, administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rinkus ir savivaldybės kontroliuojamos įmonės („Šilutės autobusų parko“) direktorius Arvydas Stonkus, piktnaudžiaudami tarnyba, davė neteisėtus parodymus savivaldybės administracijos darbuotojams, savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovams, kitiems asmenims ir dėl tokių jų veiksmų galimai buvo padaryta didelė žala savivaldybei.

Algis Bekeris./silute.lt nuotrauka

Minėti asmenys kol kas yra sulaikyti, jų darbo ir gyvenamosiose vietose atliekamos kratos, rašoma pranešime spaudai.

Sigitas Šeputis./silute.lt

„Taip, meras sulaikytas atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba. Be jo, sulaikyti dar keturi asmenys: mero pavaduotojas, administracijos direktorius, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas, vienos įmonės atstovas“, – BNS sakė STT atstovė spaudai Renata Endružytė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas „valstietis“ Virgilijus Pozingis BNS patvirtino, kad savivaldybėje kratos atliktos ir vadovai sulaikyti antradienio rytą. Jis sakė neturintis informacijos, kuo konkrečiai vadovybė įtariama.

„Vyksta daug dalykų, daug darbų, projektų – dėl kurio kyla įtarimai, nežinau, niekas informacijos nesuteikė“, – sakė V. Pozingis.

Anot jo, sulaikytojo R. Rimkaus vadovaujamas savivaldybės Viešųjų paslaugų skyrius rūpinasi aplinkosaugos, medžioklės, atliekų klausimais, atsiskaito su tiekėjais, naudoja tarybos patvirtintas lėšas veiklai, projektams.

„Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) stabdo įtarimų sulaukusių savo narių narystes partijoje, rašo 15min.lt. Kaip portalui teigė LSDP pirmininkas Gintauras Paluckas, paaiškėjus apie partijai priklausančių asmenų nusižengimus, bus stabdoma ne tik narystė partijoje, tačiau gali būti ir atšaukiamos galimybės jiems kandidatuoti kitų metų savivaldos rinkimuose.

Tuo metu buvęs Šilutės meras, opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas tikina, kad pareigūnus galėjo sudominti autobusų parko iškėlimo iš miesto centro projektas. Autobusų parko vietoje turėtų būti atidarytas prekybos centras „Lidl“.

„Šis projektas iš tiesų buvo apaugęs paslaptimis, viešumo nebuvo, opozicija ne kartą kėlėme klausimą dėl jos skaidrumo (...). Gruodžio 10 dieną, pagal mero žiniasklaidoje paskleistą informaciją, turėtų atsidaryti „Lidl“ prekybos centras. Man buvo keista, kad yra tokio lygio prekybos ženklas, brendas, kaip „Lidl“, o informaciją sužinome tik iš mero“, – teigė tarybos narys.