STT: Skaidriųjų ežerų krašte – neskaidrūs viešieji pirkimai
Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­ba (STT) at­lie­ka iki­teis­mi­nį ty­ri­mą dėl, įta­ria­ma, ne­skaid­rių vie­šų­jų pir­ki­mų Mo­lė­tų ir Ig­na­li­nos sa­vi­val­dy­bė­se.

„Yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų Ignalinos ir Molėtų rajonų savivaldybėse“, – BNS trečiadienį sakė STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Endružytė.

Pasak jos, tyrime yra penki įtariamieji: Molėtų rajono savivaldybės Statybos ir žemės ūkio skyriaus vedėjas (Rimantas Šavelis – BNS), Ignalinos rajono savivaldybės Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas (Mykolas Viškelis – BNS) bei trys privačių įmonių atstovai. Vienas jų taip pat yra Molėtų rajono savivaldybės tarybos narys.

Pastarasis, portalo 15min.lt žiniomis, yra tarybos narys Liberalų sąjūdžio atstovas Danielius Valiauga, jis yra ir bendrovės „Bebrusai“ vykdantysis direktorius.

Savivaldybių skyrių vedėjams pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, įmonių atstovams – dėl kurstymo piktnaudžiauti. Jie antradienį buvo sulaikyti.

Iš Ignalinos, Molėtų rajonų savivaldybių STT pareigūnai paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų.

Buvo atliktos kratos kai kurių valstybės tarnautojų, įmonių vadovų darbo vietose bei namuose.

STT įtarimų sukėlė gatvių ir vandentiekio tinklų rekonstrukcijos viešieji pirkimai.