STT apklausia Ričardą Malinauską: pareikšti įtarimai poveikiu ir papirkimu
Įta­ri­mų pre­ky­ba po­vei­kiu ir pa­pir­ki­mu su­lau­kęs Drus­ki­nin­kų me­ras Ri­čar­das Ma­li­naus­kas tei­gė esąs vi­siš­kai ra­mus.

Tai jis sakė žurnalistams Vilniuje po apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje.

„Turim laiko, susipažinsim, žiūrėsim, diskutuosim, svarstysim, ruošimės pokalbiams (...) aš esu visiškai ramus (...) Šiais laikais niekas nestebina, viskas faina“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkų merui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis. Jo patarėjas Aivaras Kadziauskas buvo sulaikytas.

Įtarimų turinio teisėsauga kol kas nekomentuoja. Anksčiau STT vadovas Žydrūnas Bartkus teigė, jog yra duomenų, kad buvo mokėti kyšiai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje.

R. Malinauskas teigė, jog reikia būti „pasiruošus viskam“.

„Aš manau, kad prie tų aplinkybių, kurios yra, gyvenimas toks, kad reikia būti pasiruošus viskam, o dabar ruošimės tikrai ateičiai, diskusijoms, dar kalbėsim daug, pasakosim daug, viskas bus gerai“, – teigė Druskininkų meras.

Abiejų įtariamųjų namuose buvo atliktos kratos.

Ikiteisminiame tyrime trečiadienį buvo sulaikyti 26 asmenys, tarp jų – aštuoni teisėjai, penki advokatai ir 13 kitų asmenų. Dalį jų teismas leido suimti.

Druskininkų meras kaltinimus vadina absurdiškais ir teigia nepažįstantis nė vieno viešai įvardyto bylos įtariamojo.

Spaudos konferenciją ketvirtadienį surengęs meras taip pat apkaltino kelis politikus ir prokurorus organizuojant susidorojimą ir pareiškė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja spaudė teisėjus. Prezidentūra tai pavadino melu.