Remigijus Šimašius derybose dėl koalicijos nežada nusileisti tik dėl programos
Vil­niaus mies­to me­ru per­rink­tas Re­mi­gi­jus Ši­ma­šius sa­ko, kad de­ry­bo­se dėl bū­si­mos val­dan­čio­sios koa­li­ci­jos ne­nu­si­leis dėl na­cio­na­li­nio sta­dio­no ir ki­tų pro­jek­tų, ta­čiau ža­da lanks­tu­mą dėl pos­tų.

Per spaudos konferenciją pirmadienį R. Šimašius dėstė, jog svarbiausi būsimų darbų akcentai – švietimas, gyvenamieji rajonai, judėjimas Vilniaus mieste.

„Be abejo, yra ir didieji Vilniaus projektai: daugiafunkcis kompleksas ir nacionalinė koncertų salė ant Tauro kalno, ir bendras vertybinis pamatas, kad Vilnius turi išlikti pagarbus vilniečiui, tikrai laisvės miestas, laisvės tvirtovė. Tai yra šeši dalykai, kurie turės būti neišvengiamai, kurie turės būti būtinai ir kur nusileisti neketinu“, – per spaudos konferenciją sakė R. Šimašius.

Jis dar kartą patikino norėsiantis išlaikyti Povilą Poderskį administracijos direktoriaus poste, sakydamas, kad šioje pozicijoje būtinas „patikimas, kūrybingas ir darbštus žmogus“.

Kalbėdamas apie būsimus postus koalicijos partneriams, jis tvirtino taip pat matantis „didelį norą turėti pozicijų“. Anot R. Šimašiaus, šių norų tenkinimas priklausys nuo to, ar koalicija bus „platesnė, ar siauresnė“. Derybas jis žada pradėti nuo antradienio, tačiau nesitiki jų baigti labai greitai.

„Iki balandžio vidurio dar turime laiko, tai tikrai tikiuosi, kad per artimiausias keletą savaičių mes tai susidėliosime“, – kalbėjo R. Šimašius.

Mero teigimu, naujoji koalicija turės tęsti pradėtus pokyčius skaidrinant miesto įmonių valdymą, atveriant duomenis.

R. Šimašius tvirtino matantis visų į tarybą patekusių politinių jėgų „norą šnekėtis“ ir žada dėl valdančiosios koalicijos kalbėti su visais, išskyrus Artūro Zuoko sąrašą.

Kalbėdamas apie nacionalinį stadioną, jis tikisi vaisingų diskusijų su Vyriausybe ir yra įsitikinęs, kad stadionas ant Šeškinės kalno bus pastatytas. Galimų koalicijos partnerių konservatorių skepsį dėl stadiono jis vertino tik kaip buvusio kandidato į merus Dainiaus Kreivio rinkimų poziciją ir tikisi konservatorių palaikymo šiam projektui.