Remigijus Šimašius dėl mero posto išduoda liberalus
Vil­niaus mies­to me­ras bu­vęs li­be­ra­lų ly­de­ris Re­mi­gi­jus Ši­ma­šius ki­tų me­tų sa­vi­val­dos rin­ki­mams no­ri steig­ti rin­ki­mų ko­mi­te­tą, tei­gia opo­zi­ci­nio Li­be­ra­lų są­jū­džio pir­mi­nin­kas Eu­ge­ni­jus Gent­vi­las.

„Partijos Vilniaus skyriaus sprendimo nėra, tačiau reikia pripažinti, kad R. Šimačius nori eiti komitetu“, – Žinių radijui penktadienį sakė E. Genvilas.

Anot liberalų lyderio, skyrius galutinį sprendimą turėtų priimti spalio 11 dieną.

„Man atrodo, kad Remigijaus yra tikėjimas, kad jam tai būtų naudingiau dalyvaujant su komitetu, nei su partija. Gali būti toks tikėjimas“, – pridūrė jis.

Vilniaus meras R. Šimašius BNS penktadienį sakė, kad savo galutinę poziciją paskelbs tuomet, kai tam bus laikas.

„E. Gentvilas geriau galėtų komentuoti, kodėl partija vis dar stagnuoja, o aš savo galutinę poziciją dėl Vilniaus rinkimų strategijos pasakysiu tada, kai tam bus laikas“, – BNS raštu atsiųstame komentare teigė R. Šimašius.

E. Gentvilas sakė nedramatizuojantis R. Šimašiaus siekio dalyvauti rinkimuose ne kaip partijos kandidatui, nes galutinis tikslas – „kad Vilnius būtų liberalų miestas“.

„Mes suinteresuoti, kad Vilnius būtų liberalų miestas – ar R. Šimašius su komitetu, ar su partija eitų. Čia yra niuansai, tačiau galutinis rezultatas, jei meras liberalas – visi tie niuansai greitai pasimirštų. Viešųjų ryšių prasme irgi jokios tragedijos, išskyrus tai, kad R. Šimašius buvęs partijos pirmininkas, čia jau galima interpretuoti skandalingomis antraštėmis“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Jis teigė, kad R. Šimašiaus siekis dalyvauti rinkimuose atskirai nuo partijos nereiškia, jog jis atsiriboja nuo liberalų programos, kurią pats yra rašęs.

Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus pavaduotojas Vincas Jurgutis BNS patvirtino, kad skyrius svarsto galimybes dalyvauti rinkimuose su rinkimų komitetu ir mato tai kaip galimą atsinaujinimą, bet galutinį sprendimą žadama priimti spalio 11-ąją.

„Tikrai aptarinėjamas toks scenarijus. Bet tai nereiškia, kad tai yra noras atsiriboti nuo liberalų ateityje, išeiti. Daug žmonių vakar kalbėjo, vyko diskusija, matoma galimybė, kad komitetas galėtų būti tam tikras postūmis partijai atsinaujinti žiūrint ir toliau, po savivaldybės rinkimų. Nes tikrai buvo išsakyta nemažai kritikos dabartinei situacijai ir stagnacijai“, – BNS sakė V. Jurgutis.

E. Gentvilas taip pat svarstė, kad Seimo narys Vitalijus Gailius greičiausiai sieks Joniškio mero posto.

Paklaustas dėl dabartinio Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko galimų tolesnių veiksmų partijos skyriuje pralaimėjus atranką dėl kandidatų į merus būsimuose rinkimuose, E. Gentvilas sakė jų nežinąs.

„V. Grublaiuskas pasėmė atostogų, išvažiavo, džiazuoja Odesoje ar kažkur, nesusisiekiame. Nežinau, gal žmogus tikėjosi, kad laimės partijos atranką į merus, nežinau. Tačiau skyrius pasirengęs dirbti kaip skyrius. O kad gali atsirasti grupių grupuočių ar Klaipėdoje, ar kitur – visko gali būti“, – svarstė E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio valdyba šių metų liepą priėmė sprendimą savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvauti su partijos keliamais kandidatų sąrašais visose savivaldybėse.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kitų metų kovą.