Radviliškyje bandė žudytis du šauktiniai
Rad­vi­liš­kio ge­ne­ro­lo Mo­tie­jaus Pe­čiu­lio­nio ar­ti­le­ri­jos ba­ta­lio­ne du šauk­ti­niai ban­dė žu­dy­tis, penk­ta­die­nį pra­ne­šė nau­jie­nų por­ta­las 15min.lt.

Sausumos pajėgų štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Donatas Suchockis patvirtino, kad beveik vienas po kito įvyko du atvejai, kai prievolininkai bandė atimti sau gyvybę. Pirmas atvejis įvyko gruodžio 3 dieną – pačią pirmąją tarnybos dieną. Antrasis atvejis – gruodžio 5-ąją. Abu vaikinai gydomi Šiaulių ligoninėje, jų gyvybei pavojus negresia. Pirmąją pagalbą suteikė patys bataliono kariai.

D.Suchockio teigimu, jau po pirmojo įvykio su kariais pradėjo dirbti psichologai, jie dirba iki šiol. Anot jo, bendraujama su visais kariais, identifikuojamos nemotyvuotos arba jautresnės asmenybės, su jais vykdomi individualūs užsiėmimai. Antrasis į savo gyvybę pasikėsinęs karys jau buvo atrinktas kaip mažiau motyvuotas.

„Tokių atvejų pastaruoju metu tikrai nėra buvę. Stengiamės išvengti kažko panašaus – ar tai būtų rimti, ar imitaciniai atvejai. Tolesnis šių dviejų karių likimas nežinia, kaip klostysis. Daug kas priklausys nuo medikų išvadų. Gali būti, kad tęs tarnybą, o gal bus komisuoti kaip netinkami – abu atvejai įmanomi“, – komentavo kapitonas.

.

.