Prašys panaikinti Ričardo Malinausko neliečiamybę
Tei­sė­sau­ga pra­šys pa­nai­kin­ti Drus­ki­nin­kų me­ro Ri­čar­do Ma­li­naus­ko ne­lie­čia­my­bę, kad jam bū­tų ga­li­ma pa­teik­ti įta­ri­mus dėl ko­rup­ci­jos, tre­čia­die­nį pra­ne­šė Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bos va­das Žyd­rū­nas Bart­kus.

Jo teigimu, teisėsauga įtaria, kad mokėti kyšiai vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje.

R. Malinauskas turi neliečiamybę kaip kandidatas savivaldos rinkimuose.

„Byloje kaip ir priimtas sprendimas, kad dvaras turi būti nugriautas, bet žinome, kad dvaras iki šiol stovi ir nematomoje gyvenimo pusėje vyksta korupciniai susitarimai, kad sprendimas būtų pakeistas, kad būtų rasti kiti sprendimai, ir suinteresuoti asmenys pasiektų savo tikslą“, – žurnalistams sakė Ž. Bartkus.

Su meru BNS trečiadienį nepavyko susisiekti.

BNS nuotr.

Sutuoktiniams Žilvinui ir Zinai Poviloniams priklausantis pastatas Druskininkų centre Lietuvos teismų pripažintas nelegaliu, jį nurodyta nugriauti 2017-ųjų pabaigoje, sprendimas neįvykdytas.

Gindama viešąjį interesą 2014 metais Generalinė prokuratūra kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą, siekdama panaikinti visus su statybomis šioje teritorijoje susijusius dokumentus. Tačiau šis teismas atsisakė tenkinti prokuratūros reikalavimus.

2015-ųjų rudenį Vyriausybė iš savo nutarimo išbraukė visą skyrių, kuris reglamentavo kurortų apsaugos zonas. Teisėsauga buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą, įtardama neteisėtą poveikį naikinant šį teisės aktą.

Tyrimas nutrauktas, nes nerasta nusikalstamos veikos požymių. Tačiau paviešinus jame figūravusių politikų ir Vyriausybės narių pokalbių išklotines, paaiškėjo, kad kurortinių zonų panaikinimo siekė Druskininkų meras R. Malinauskas, jis tuo metu priklausė Socialdemokratų partijai.

Dėl to R. Malinauskas ne kartą skambino tuometiniam aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui, Vyriausybės kancleriui Alminui Mačiuliui, kitiems pareigūnams.

Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančia pagrindiniam šalies įstatymui Vyriausybės darbo reglamento nuostatą, kuri leidžia Vyriausybės posėdžio darbotvarkę papildyti iš anksto nederintais klausimais.