Praėjusieji metai buvo dosnūs dvynukų ir trynukų
Tra­di­ciš­kai pra­si­dė­jus nau­jiems me­tams Sa­vi­val­dy­bių ci­vi­li­nių me­tri­ka­ci­jų sky­riai skai­čiuo­ja pra­ėju­sių­jų me­tų sta­tis­ti­ką. Pa­pras­tai skai­čiai kas­met la­bai ne­sis­ki­ria, ta­čiau pra­ėję me­tai Klai­pė­dai bu­vo iš­skir­ti­niai tuo, kad net dvi po­ros su­si­lau­kė try­nu­kų. Toks at­ve­jis, kai tė­vus vie­nu me­tu ap­lan­ko tri­gu­ba lai­mė, pa­sku­ti­nį kar­tą Klai­pė­do­je bu­vo fik­suo­tas tik 2014-ai­siais.

Klaipėda džiaugiasi, kad gimimų praėjusiais metais užregistruota daugiau nei mirčių, o štai Klaipėdos rajone liūdnų registracijų būta šiek tiek daugiau nei džiugių.

Šeimai gimė 13 vaikas

Klaipėdoje pernai užregistruoti 2 285 kūdikiai – 10 vaikų mažiau nei 2017 metais.

„Be to, kad galėjome pasidžiaugti, kad dvi šeimos sulaukė trynukų, džiugino ir dažni dvynukų registracijų atvejai. Dvynukus pernai Klaipėdoje registravo net 38 šeimos. 2017-aisiais tokių atvejų buvo mažiau – 22“, – pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė.

Įdomu ir tai, kad praėjusiais metais dar gausėjo daugiavaikės šeimos. Pavyzdžiui, vienoje šeimoje gimė jau 13-asis kūdikis. Buvo net keletas šeimų, kurios jau sūpavo penktąjį ar šeštajį kūdikį.

Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Dalia Freigofaitė pasidžiaugė, kad 2018-aisiais rajone gimimų užregistruota daugiau (519) nei 2017-aisiais (510). Tačiau sykiu priminė, kad tai nereiškia, jog visi gimusieji gyvena Klaipėdos rajone.

„Pagal dabartinę tvarką užregistruoti gimusį kūdikį galima bet kurioje savivaldybėje. Tad mes galėjome registruoti ir iš Vilniaus ar kito miesto atvykusius“, – minėjo D. Freigofaitė.

Vedėja pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajone taip pat būta dvynukų, tiesa, kur kas mažiau nei Klaipėdoje – jų susilaukė 7 poros. Trynukų rajone neužfiksuota.

„Jauniausiai mamai ir tėčiui Klaipėdos rajone pernai buvo 19 metų“, – įdomesnę gimdymo statistiką paminėjo D. Freigofaitė.

Mirčių Klaipėdos rajone praėjusiais metais užregistruota 524, 2017-aisiais jų būta mažiau – 418.

Klaipėdos mieste šie skaičiai labiau džiuginantys. 2018 m. užregistruoti 2 116 mirties atvejų, 2017 m. – 2 670.

Mažiau tuokiasi ir skiriasi

Ir Klaipėdos mieste, ir rajone sumažėjo santuokų. Klaipėdoje pernai sutuoktos 1 236 poros (2017-aisiais – 1 326). Rajone susituokė 258 poros (2017-aisiais – 297).

„52 poros santuokos ceremoniją norėjo registruoti ne Civilinės metrikacijos skyriuje. Populiariausia vieta santuokos registracijai praėjusiais metais būtų galima įvardinti sodybą „Župė“, taip pat dažnai žiedus norėta sumainyti prie jūros“, – pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Klaipėdoje netradicines vietas santuokai pernai rinkosi 62 poros. Populiariausios vietos – Klaipėdos universiteto botanikos sodas, piliavietė, pramoginiai laivai.

„Prie jūros tuoktis Klaipėdoje ne itin populiaru. Matyt todėl, kad mieste mes nelabai turime nuošalių paplūdimių, tad norintys įregistruoti santuoką pajūryje, dažniausiai vyksta į rajoną“, – minėjo G. Misevičienė.

Smagu tai, kad ir Klaipėdoje, ir Klaipėdos rajone praėjusiais metais subyrėjo mažiau šeimų nei ankstesniais metais. Klaipėdos mieste 2018-aisiais įregistruotos 548 skyrybos (2017-aisiais buvo 616), Klaipėdos rajone – 108 (2017-aisiais buvo 115).

Klaipėda turės dar vieną Anikę

Įdomu tai, kad mieste ir rajone gerokai skiriasi populiariausių mergaičių ir berniukų vardų sąrašai. Sutampa mergaitiškas vardas Lėja – jis tiek mieste, tiek rajone pernai puikavosi populiariausių vardų sąrašo trečioje vietoje. Tačiau pats populiariausias mergaitės vardas Klaipėdoje pernai buvo Amelija, o rajone – Emilija. Daugiausiai klaipėdiečiai berniukus norėjo vadinti Luku (rajone šis vardas puikuojasi trečioje sąrašo vietoje), o Klaipėdos rajono gyventojai – Matu.

D. Freigofaitė pasakojo, kad gana dažnai tenka įkalbinėti tėvus, kad jie gerai pagalvotų ar vardas tikrai tinkamas, ypač tuomet, kai tėvai pasirenka itin retus, negirdėtus vardus.

„Būna, kad kartais persigalvoja, bet kur kas dažniau grįžta ir vis tiek registruoja tą, kurį buvo sumanę“, – nusišypsojo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Ji prisiminė vieną istoriją, kai tėvams po mėnesio teko keisti netgi populiarų Nojaus vardą.

„Ogi nutiko tokia istorija, kad tėvai su ką tik gimusiu Nojumi atsikraustė į naują butą. Paaiškėjo, kad kaimynystėje gyvenantys žmonės Nojaus vardu šaukia savo šunį...“ – prisiminė D. Freigofaitė.

Retesni praėjusiais metais Klaipėdos rajone vaikams duoti mergaičių vardai: Maja, Leila, Elmė, Goja, Ela, Iglė, Ariela, Agilė, Nileta, Odrė, Kaja, Taja, Deima, Eva, Joelė, Nikolė. Berniukų: Dorotas, Arianas, Rėjus, Erildas, Leo, Raidas, Hugas, Leitis, Skomantas, Lilas, Vyderis, Brainas, Eidenas.

Klaipėdos mieste praėjusiais metais registruoti retesni mergaičių vardai: Dija, Elaja, Eivė, Luna, Odrė, Vakarynė, Anikė, Katalėja. Berniukų: Itanas, Joelis, Eventas, Ratmiras, Trojus, Taodoras, Niras.

Populiariausi mergaičių vardai Klaipėdos mieste

Amelija

Gabrielė

Lėja

Ema

Gabija

Populiariausi berniukų vardai Klaipėdos mieste

Lukas

Markas

Herkus

Rokas

Gabrielius

Populiariausi mergaičių vardai Klaipėdos rajone

Emilija

Viltė

Lėja

Liepa

Augustė

Populiariausi berniukų vardai Klaipėdos rajone

Matas

Mantas

Lukas

Danielius

Gustas