Pradedamas montuoti aukščiausias apžvalgos bokštas
Šian­dien Birš­to­no mies­to te­ri­to­ri­jo­je pra­de­da­mas mon­tuo­ti apž­val­gos bokš­tas, į ku­rį ga­lė­si­me kop­ti jau šį pa­va­sa­rį.

Vienoje gražiausių Lietuvos vietų, Nemuno kilpų regioniniame parke, mūsų šalyje veikianti statybų įmonė „Empower-Fidelitas“ nuo praėjusio rudens stato aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą. Jau sumontuoti bokšto, kurio aukštis – 51 metras, pamatai, sutvarkyta jo aplinka, o šiandien pradedami paties bokšto metalinių, medžio ir grūdinto stiklo konstrukcijų montavimo darbai. Nemuno kilpų regioniniame parke stovėsiančio bokšto atidarymas planuojamas šių metų gegužę.

Išskirtinis bokštas

Nemuno kilpų regioninio parko direktorė Dalia Križinauskienė „Lietuvos žinioms“ teigė, jog, remdamasi specialistų rekomendacijomis, apžvalgos bokšto, iš kurio atsivertų Nemuno kilpų vaizdas, statybas tuometė šalies Vyriausybė buvo patvirtinusi 1997 metais. Tad šio bokšto statyboms ruoštasi kiek daugiau nei porą dešimtmečių ir štai pagaliau jis pradėtas statyti. „Džiaugiamės, kad tai bus išskirtinis apžvalgos bokštas ir savo aukščiu, ir išvaizda“, – sakė parko direktorė. Ji pabrėžė, jog šis bokštas savo išvaizda turėtų priminti kunigaikščių Lietuvai būdingų gynybinius bokštus. Anot D. Križinauskienės, viso bokšto aukštis, drauge su jį dengsiančiu bokšteliu, bus 51 metras, o jo apžvalgos aikštelė įrengta 45 metrų aukštyje. Visas bokštas bus tarsi ažūrinis, apkaltas medžio lentelėmis. Lipant į j,į vaizdą bus galima matyti per savotiškus stiklo langus.

Nemuno kilpų regioninio parko direktorės teigimu, bokštas statomas kitoje kelio Vilnius-Marijampolė pusėje nei įsikūręs Birštonas, netoli Nemuno upės. Bokštui parinkta aukščiausia vietovės vieta, iškilusi 100 metrų virš jūros. Anksčiau toji vieta buvo vadinama Birštono vienkiemiu, dabar ji priskirta Birštono miesto teritorijai. Pasak D. Križinauskienės, nuo Birštono bažnyčios iki statomo bokšto yra ne daugiau kaip 200 metrų, tačiau šis apžvalgos bokštas bus matomas toli gražu ne iš visų Birštono vietų. Kol kas tam, kad jis būtų pasiekiamas, teks pereiti Vilniaus-Marijampolės plentą, o ateityje per šį kelią numatytas įrengti pėstiesiems bei dviratininkams skirtas viadukas. Viaduku rūpinasi Birštono merija.

Pastatė lajų taką, stato aukščiausią bokštą

Anot D. Križanauskienės, įkopus į šiuo metu statomą aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą, atsivers Nemuno kilpų vaizdai, bus matyti Birštono, Prienų miestai. Bokštas stovės dešiniajame Nemuno krante, netoli šios upės. Aukščiausią apžvalgos bokštą šalyje statančios įmonės „Empower-Fidelitas“ vadovas Vaclovas Kirkilis, jog jo vadovaujamos įmonės statybininkai Lietuvoje jau yra pastatę penkis apžvalgos bokštus, tarp jų – medžių lajų taką su jo apžvalgos bokštu bei šiuo metu aukščiausią šalyje 36 metrų aukščio Mindūnų (Molėtų raj.) apžvalgos bokštą. Anot V. Kirkilio, Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokštas statomas iš Lietuvoje pagamintų metalo konstrukcijų, šį bokštą stato 30 specialistų. „Mūsų įmonės specializacija – mobilaus ryšio bokštų statymas, tačiau su malonumu imamės statyti ir apžvalgos bokštus. Džiaugiamės, kad žmonėms patinka į juos kopti“, – „Lietuvos žinioms“ teigė šiandien 22 gimtadienį švenčiančios įmonės vadovas.