Penktadienio vėtra laužo medžius
Lie­tu­vo­je penk­ta­die­nio pa­va­ka­re su­stip­rė­jus vė­jui, me­džiai ėmė lūž­ti ant va­žiuo­ja­mo­sios ke­lio da­lies.

„Užregistravome apie 10 pranešimų apie ant važiuojamosios dalies nuvirtusius medžius, mūsų pajėgos nuvyko jų šalinti. Didelio skaičiaus kol kas nėra, tačiau gali daugėti. Labiau lūžta vakarinėje, pietinėje šalies pusėje“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo centro budėtojas.

Kelininkai įspėja, jog būtina atkreipti dėmesį, kad esant stipriam vėjui ant kelių dangų, ypač miškingose vietovėse, gali būti nuvirtusių medžių ar nukritusių šakų, todėl reikėtų neskubėti ir pasirinkti esamai kelio dangos būklei tinkamą greitį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą mobiliųjų telefonų savininkams išsiuntė pranešimą dėl stipraus vėjo.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad kovo 8–9 dienomis vakarų, pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–25 m/s. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus. Daugiau informacijos www.pagd.lrv.lt, www.lt72.lt ir www.meteo.lt.“, – rašoma pranešime.

Siaučiant stipriam vėjui, gelbėtojai ragina nestovėti po aukštais medžiais, nestatykite automobilių po jais, nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų.

„Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali sukelti pavojų jūsų gyvybei. Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių“, – sako ugniagesiai.