Pasaulio čempiono nepavyko išguiti iš Ąžuolyno
Kau­no Ąžuo­ly­no par­ko at­nau­ji­ni­mo pro­jek­tas su­kir­ši­no vi­suo­me­nę, ar­chi­tek­tus, o spor­ti­nin­kai pa­si­ju­to ge­na­mi iš įpras­tos tre­ni­ruo­čių erd­vės. Tiek pa­sau­lio čem­pio­nui And­riui Gu­džiui, tiek dar be­si­ren­gian­tiems lau­rus skin­ti dis­ko me­ti­kams bu­vo pa­siū­ly­ta kraus­ty­tis ki­tur. Ta­čiau da­bar bus ieš­ko­ma komp­ro­mi­so.

Kilus nemenkam šurmuliui, Kauno miesto savivaldybės atstovai pripažino, kad nepavyko rasti kitos tinkamos vietos disko metikų treniruotėms. „Tą erdvę Ąžuolyne laikinai paliekame, mėginsime rasti kompromisą, kad tuo metu, kai nesportuojama, ja galėtų naudotis ir visuomenė. Projekto autoriai ir nenorėjo sportininkų išmesti, tai – visuomenės interesas“, – aiškino Saulius Lazauskas, Kauno mero patarėjas aplinkos apsaugos, teritorijų ir infrastruktūros vystymo organizavimo klausimais. Tačiau jis irgi laikosi nuomonės, kad stacionariai tvorai, juosiančiai disko metimo zoną, Ąžuolyne – ne vieta, nes tai yra miško parkas.

Aiškinama, kad stacionariai tvorai, juosiančiai disko metimo zoną, Ąžuolyne – ne vieta, nes tai yra miško parkas.

Svarstant Ąžuolyno atnaujinimo projektą, užkliuvo būtent ši tvora. Nemažai kauniečių kritikavo ne tik ją, bet ir treniruočių aikštelėje esantį namuką, kuriame persirengia sportininkai. „Tvora čia yra ne dėl nuosavybės teisės, ne dėl kokių nors įnorių ar užgaidų, o dėl saugumo. Ar įsivaizduojate, kokiu greičiu skrieja du kilogramus sveriantis diskas ir kas būtų, jei jis kliudytų žmogų?“ – oponavo A. Gudžius.

Dar aptariant projektą A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas siūlė įrengti mobilią tvorą. „Čia užaugo lengvosios atletikos čempionai. Čia sportuoja apie 200 vaikų. Pasaulio čempionas A. Gudžius diską meta apie 70 metrų, tikiuosi, kad mes dar toliau. Tad kas bus, jei išardysime tvorą? Koks būtų sprendimas? Mobili tvora, kurią būtų galima išardyti, kad į aikštelę patektų mamos su vaikais, ir vėl pastatyti, kai vyks treniruotės ir varžybos?“ – svarstė treneris.

Mero patarėjas S. Lazauskas „Lietuvos žinias“ tikino, kad sportininkai nėra genami iš Ąžuolyno ir kad atnaujinus parką per treniruotes bus naudojama būtent transformuojama tvora. Tačiau A. Gudžius tokį sumanymą sukritikavo.

Be saugumo, anot disko metiko, dar yra kitas aspektas – tvarka. Esą stacionari tvora, be kita ko, apsaugo disko metimo sektoriaus infrastruktūrą nuo niokojimo.

„Buvo toks laikotarpis, kai spyna nuo tvoros vartų buvo nuimta, ir kas tik panorėjęs galėjo vaikščioti treniruočių aikštelėje. Atėję treniruotis rasdavome sulaužytų kėdžių, tuščių alaus butelių, šiukšlių, nuorūkų, šunų ekskrementų“, – pasakojo sportininkas.

O S. Lazauskas įsitikinęs, kad po parko atnaujinimo taip nebus. „Visuomenė po truputį keičiasi į gera, mažiau šiukšlina. Be to, parke bus daugiau šiukšlių dėžių, ir šiukšles, tikėkimės, lankytojai mes į jas“, – kalbėjo mero patarėjas.

Pasaulio čempionas A. Gudžius abejojo, ar ilgai laikytų transformuojama tvora. „Kas yra kilnojamoji tvora? Paprasčiausias metalo gabalas. Jį kas nors išsineš“, – sakė jis.

Netoli disko metimo zonos yra dar vienas tvora aptvertas objektas – teniso kortai. Paklaustas, kas laukia jų, S. Lazauskas patikino, kad kortai išliks, nes „jie nepatenka į šį projektą“. Rekonstrukciją Europoje didžiausiame miesto teritorijoje esančiame ąžuolyne, užimančiame per 84 ha plotą, ketinama pradėti dar šiemet.