Panevėžio rajono biblioteka moko aktyvaus gyvenimo
Pa­ne­vė­žio ra­jo­no Nau­ja­mies­čio bib­lio­te­kos lan­ky­to­jos, ku­rios pra­ėju­siais me­tais klau­sė­si teo­ri­nių svei­kos gy­ven­se­nos pa­ta­ri­mų, šie­met ėmė juos įgy­ven­din­ti drau­ge mankš­tin­da­mo­si.

Trys dešimtys Panevėžio rajono Naujamiesčio gyventojų iki rudens skubės į šio miestelio bibliotekos iniciatyva rengiamas sveikatinimo treniruotes. Tokią iniciatyvą parodžiusi bibliotekininkė Monika Dumbraitė teigė norėjusi žmonėms įrodyti, kad fizinis aktyvumas suteikia ne tik puikią fizinę, bet ir emocinę savijautą bei daro žmones laimingus. Mankštos užsiėmimus vedanti trenerė Irina Radeckienė pabrėžė siekianti, kad po jų tvirtesni, o drauge džiugesni tapę žmonės pasyvų poilsį keistų aktyviu ir to mokytų savo artimuosius.

Panevėžio rajono savivaldybė rado lėšų, kad Naujamiesčio moterys gyventų sveikiau ir laimingiau.

Mankšta padeda pailsėti

Panevėžio rajono savivaldybės finansiškai paremta Naujamiesčio biblioteka šio miestelio gyventojams padovanojo aktyvią vasarą, kai skatinama gyventi sveikiau, turiningiau, linksmiau, bendruomeniškiau. 30 rajono moterų nuo gegužės vidurio kartą per savaitę renkasi į keturių mėnesių trukmės sveikatinimo treniruotes, per kurias mokomasi plastikos, šokio, baleto elementų, taisyklingos ir orios laikysenos, mankštinamasi.

„Rengdama šį sveikatinimo projektą kiek nerimavau, ar žmonėms pavyks atitrūkti nuo daržų ravėjimo, uogienių virimo ir kitų vasaros darbų. Tačiau dabar, treniruotėms įpusėjus, įsitikinau, kad moterims jų labai reikia“, – sakė M. Dumbraitė. Ji pabrėžė, kad mankšta padeda atsitiesti, pailsėti nuo buities, suartina, džiugina.

Anot bibliotekininkės, Naujamiestis jau seniai puoselėja sveikos gyvensenos tradicijas, rengia sveiko maisto šventes. „Gavę lėšų iš Panevėžio rajono savivaldybės, pernai bibliotekos lankytojams rengėme teorinius užsiėmimus, per kuriuos jie mokėsi sveikai gyventi. Šiemet sveikatos link žengiame sportuodamos“, – pasakojo M. Dumbraitė.

Ji pažymėjo, kad iki prasidedant sveikatinimo užsiėmimams mankštų lankytojams buvo atlikti sveikatos testai, jie bus daromi ir baigiantis šiam projektui. „Šiais testais nustatoma, kiek metų žmogui galėtų būti atsižvelgiant į jo sveikatos būklę. Labai viliamės, kad baigusios užsiėmimus pajaunėsime“, – kalbėjo M. Dumbraitė. Ji pabrėžė, jog drauge mankštinasi tiek paauglės, tiek senolės. Vyriausia besisveikatinanti moteris eina 84-tus metus.

Nutarė gyventi sveikiau

Vyriausioji projekto dalyvė Bronė Grigaitė pasakojo, kad mankštintis pradėjo tik dabar, įkopusi į devintą dešimtmetį. „Mankštintis drauge įdomu, gera, kaskart laukiu tų sportinių užsiėmimų“, – sakė ji. Anksčiau B. Grigaitė tik per televizorių matydavo besimankštinančius žmones ir stebėdavosi, kaip jie gali atlikti tiek sudėtingų pratimų.

Mankštintis pradėjusi garbaus amžiau moteris įsitikino, kad ir pati gali atlikti nemažai pratimų, tai suteikė džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi. B. Grigaitė pabrėžė, jog po pirmųjų mankštos dienų skaudėjo raumenys, bet dabar ji pajuto, kad raumenys tapo standesni, o sąnariai – judresni. B. Grigaitė džiaugėsi, jog atliktas sveikatos testas parodė, kad jos sveikatos būklė yra tokia, kokia būtų 70-metės moters. „Net nežinojau, kaip į tai reaguoti“, – pridūrė ji.

Naujamiestietė Rima Serdikevičienė taip pat prisipažino, kad anksčiau niekada nebuvo sportavusi ar mankštinusis, vien dirbo įvairius ūkio darbus bei skubėjo atlikti kultūros srities specialistės pareigas. „Manydavau, jog pats fizinis darbas, namų ruoša mankština, bet dabar, kai lankau treniruotes, per kurias esame mokomi įvairių mankštos pratimų, matau, kad jie yra labai reikalingi. Suvokiu, kad mankštos neatstos joks darbas“, – kalbėjo ji. R. Serdikevičienė tikino, jog pasibaigus bendroms mankštoms išmoktus pratimus ji būtinai darys namie ir gyvens sveikiau.

Pasirūpino savivaldybė

Fizinių pratimų Naujamiesčio gyventojas mokančiai trenerei I. Radeckienei svarbu, jog į mankštos užsiėmimus susirenkančios moterys pajustų, kad sportas, treniruotės yra ne kančia ar našta, o malonumas.

Ji pabrėžė, jog vesdama treniruotes taip pat skatina moteris gyventi aktyviai, keliauti, viskuo domėtis ir grožėtis. „Treniruotės, mankšta – tai investicija į save. Kuo sveikesnis būsi ir geriau jausiesi, tuo laimingesnis būsi, o kartu skleisi džiaugsmą aplinkiniams“, – teigė trenerė. Ji pasidžiaugė, jog Panevėžio rajono savivaldybė rado lėšų, kad Naujamiesčio moterys gyventų sveikiau ir laimingiau.

Užs. V-438