Pajūryje startuoja Šviesų festivalis
Nuo šian­dien Klai­pė­do­je pra­si­de­da il­gai lauk­tas ir ke­tu­ris žie­mos va­ka­rus truk­sian­tis Švie­sų fes­ti­va­lis, ren­gia­mas jau penk­tą­jį kar­tą.

Pirmą kartą šventė vyks ne tik uostamiestyje, bet ir Juodkrantėje, kurioje nuo vasario 15-osios bus apšviestas Raganų kalnas. Jis sužibės Vilniaus dailės akademijos studentų meninės kūrybos išraiškos priemonėmis, bus apšviesti kalno „gyventojai“ – pasakų motyvais sukurtos skulptūros, kurių daugumai šiemet sukanka 40-ies metų jubiliejus.

Anot organizatorių, festivalio dienomis sakmes čia pasakos velniai ir raganos, o pamirštą šios vietos istoriją primins sugrįžusios praeities dvasios, nes tik jos pamena, kad kadais ši vieta vadinta Ievos kalnu, garsėjusiu gražiausiais Europoje takais bei atsiveriančia panorama.

Akį jau traukia kalno papėdėje, pamaryje įrengta išskirtinė Suomijos menininko Alexander Reichstein menininė instaliacija, perkelianti vaizduotę į praėjusio amžiaus pradžios Juodkrantės kurorto „Aukso amžių“.

Į Juodkrantę pasigrožėti šviesų šou vasario 15–16 d. bus galima nuvykti ir nemokamai. AB „Smiltynės perkėla“ be užmokesčio žmones minėtomis dienomis kels iš Klaipėdos 19 val., 20 val. ir 21 val., iš Smiltynės – 20.15 val., 21.15 val. Dykai veš ir autobusai: iš Smiltynės į Juodkrantę 19.10 val., 20.10 val. bei 21.10 val. Iš Juodkrantės (nuo Raganų kalno stotelės) į Smiltynę taip pat bus galima grįžti be bilieto: 19.40 val., 20.40 val. į Senąją perkėlą ir 21.40 val. bei 22.40 val. – į Naująją perkėlą.

Pagrindiniai Šviesų festivalio renginiai vasario 14–17 d. vyks uostamiestyje. Brangiausią ir įspūdingiausią festivalio projektą Turgaus gatvėje „Širdis“ pristatys italų kompanija „MarianoLight“, pernai festivalio žiūrovus sužavėjusi įspūdingu, Baltijos šalyse dar nematytu „Šimtmečio vartų“ projektu.

Anot organizatorių, Klaipėdos šviesų festivalis dedikuojamas dviem svarbioms vasario progoms: Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir Šv. Valentino dienai, todėl ir širdies, kaip meilės artimui ir tėvynei, simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Tiek širdies simbolių, kiek jų nušvis vasario 14–17-osios vakarais, uostamiestyje dar nėra buvę.

Fantastiško grožio ažūrinių nėrinių žaismas, iškilęs virš aukščiausių senamiesčio pastatų, stebins daugiau nei 120 tūkst. įvairiaspalvių švieselių karoliais ir Turgaus gatvę pavers romantišku, širdžių gaubiamu bulvaru – tuneliu.

Turgaus gatvė neatpažįstamai pasikeis jau šiandien, 18 val. Nespėję atvykti į premjerą, nusiminti neturėtų: „Širdies“ šviesų ir muzikos šou bus kartojami kas ketvirtį valandos.

Įvairių šviesų instaliacijų, meninių akcentų šį savaitgalį bus pripildytas visas Klaipėdos senamiestis.

Detalią ir itin turtingą Šviesų festivalio programą galima rasti čia.