Padegimai Vilniaus daugiabučiuose – nesusiję su neapykantos nusikaltimais
Po­li­ci­jos ir pro­ku­ra­tū­ros at­sto­vas su­reng­to­je kon­fe­ren­ci­jo­je dėl pa­de­gi­mų Vil­niaus dau­gia­bu­čiuo­se tei­gė, jog 2 įta­ria­mie­ji su­lai­ky­ti, o pa­de­gi­mai ne­su­si­ję su ne­apy­kan­tos nu­si­kal­ti­mais.

Sulaikytieji yra gerai žinomi policijai tai – 1986 ir 1990 metais gimę teisti asmenys už įvairius nusikaltimus: turto sužalojimą, grasinimą nužudyti ar sunkiai sužaloti asmenis, disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir platinimą, viešosios tvarkos pažeidimus, ir šiuo metu kreipiamasi dėl suėmimo 3 mėnesiams.

.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Saulius Gaga pabrėžtinai teigė, jog padegimai nebuvo susiję su neapykantos nusikaltimais. Tai susiję su nuomojančių asmenų veikla, kokia ji, kol kas neatskleidžiama. Šiuo metu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamąjį kodeksą 187 str. 2 dalį. O motyvas – siekimas įbauginti.

Sulaukus klausimo, ar tai tie patys asmenys įtariami LGBT durų padegimu, policijos atstovas patikslino, jog pačios durys nebuvo padegtos, o bendras įėjimas, kurios veda ir į kitas patalpas. Taigi versija, jog rugpjūčio pradžioje padegtos LGBT durys dėl neapykantos – atkrenta.

LŽ primena, jog rugpjūčio pradžioje Vilniaus centre buvo padegtos durys, kurios veda į LGBT ir kitas įstaigas. Šis įvykis žiniasklaidoje iš karto įgavo neapykantos prieš LGBT atspalvį. Solidarizuodamasis su LGBT netradicinės orientacijos režisierius Romas Zabarauskas savo buto balkone iškabino vaivorykštės vėliavą ir praėjusią surengė akciją, kurios metu išdalijo 500 vaivorykštės vėliavų. Prieš tai skambėjęs kaip tyčinis aktas, dabar atrodo kaip sutapimas, nes kitą rytą po akcijos buvo padegtos durys laiptinėje, kurioje gyvena R. Zabarauskas. Nors durys, kurios degė buvo ne jo buto, tačiau vyras zmones.lt teigė nematantis kitų padegimo motyvų, nes „butai nėra kažkaip tarpusavyje susiję“. Pasak Romo, tai būtų galima įvardinti kaip norą įbauginti, supriešinti visuomenę.

Savanorių prospekte 6 numeriu pažymėtame name, vienoje ir toje pačioje laiptinėje, pastaruoju metu buvo įvykdyti trys padegimai, rašo delfi.lt. Policija patvirtino, kad toje laiptinėje, kur vyko padegimai, buvo asmenų, nubaustų už vertimąsi prostituciją.

S. Gaga spaudos konferencijoje apie padegimus teigė, jog žiniasklaidoje klaidingai suformuota nuomonė, jog visi padegimai buvo susiję su neapykanta.

Po spaudos konferencijos tas pats režisierius R. Zabarauskas, socialiniame tinkle dalijosi mintimis: „Vis dar lieka ištirti LGL ir Vladimir Simonko laiptinės padegimus. Kol kas dėkoju savo kaimynams, pilietiškiems žmonėms, rėmėjams, savanoriams, tyrėjams, pareigūnams, politikams, žurnalistams ir visiems kitiems, kurie prisidėjo tiek prie tyrimo, tiek prie mūsų visuomenės sėkmingos raidos. Ačiū ir vaivorykštėms, kurios jau tapo mūsų šalies pasididžiavimu. #LGBTdraugiškaLietuva Vaivorykštės vėliava ir toliau kabės mūsų balkone. Vis dar lauksiu atsiprašymo iš pareigūnės, kuri man liepė ją nusikabinti, „kol nesudegė visas namas“. Lietuva yra laisva šalis, ir savo laisvę mes garbingai ginsime.“