Paaiškėjo Lukiškių aikštės atminimo lentos dingimo detalės
Po­li­ci­ja pir­ma­die­nio va­ka­rą ga­vo pra­ne­ši­mą apie plokš­čių nuo pa­mink­lo „Šimt­me­čio ra­tas“ va­gys­tę ir pra­dė­jo iki­teis­mi­nį ty­ri­mą.

Tačiau savivaldybė savo ruožtu antradienį informavo, kad lentos pašalintos jos iniciatyva, nes buvo įrengtos neteisėtai. Paaiškėjus šioms detalėms policija tyrimą numato nutraukti.

Savivaldybė pranešė, kad Lukiškių aikštėje praėjusią savaitę neteisėtai įrengta atminimo lenta ir tekstas, kuriame minimos relikvijos, palaidotos aikštėje, nebuvo derintos su Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija, dėl leidimo įrengti aikštėje lentą į savivaldybę kreiptasi nebuvo.

Šiuo metu pašalintos lentos laikinai saugomos bendrovės „Grinda“ aikštelėje.

„Jeigu atsiras lentos savininkas, lenta bus grąžinta jam“, – nurodė Vilniaus mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius BNS sakė, kad pareigūnai tyrimą nutrauks.

„Jis tikrai bus nutrauktas, kadangi, kaip rašoma savivaldybės pranešime spaudai, įvyko nesusipratimas, plokštės įrengtos be leidimo, be suderinimo (...). Šiuo atveju būta nesusišnekėjimo, niekas nepavogta“, – teigė P. Radvilavičius.

Tai ne pirmas kartas, kai nuniokojama rekonstruota sostinės Lukiškių aikštė.

Birželio pabaigoje buvo iškasta atminimo kapsulė su laisvės kovotojų relikvijų aprašais. Pareigūnai ją netrukus surado, kai nuvyko į iškvietimą dėl muštynių.