Miroslavo sovietinis palikimas – į Grūto parką
Aly­taus ra­jo­ne, Mi­ros­la­vo kai­me, at­si­kra­ty­ta 33 me­tus sto­vė­ju­sio so­vie­ti­nio pa­li­ki­mo: į Grū­to par­ką iš­vež­ta ge­gu­žės 9-osios pro­ga pa­sta­ty­to so­vie­ti­nio mo­nu­men­to da­lis.

Daug diskusijų kėlusios skulptūros istorijoje atėjo galas: Alytaus rajono savivaldybė nusprendė išvežti likusią monumento dalį į šalia Druskininkų esantį Grūto parką, rašo portalas alytausgidas.lt. Tai atsieis – 8 tūkst. eurų.

Menininko Vlado Krušnos kurtos dvi didžiulės galvos, kurių viena papuošta pilote, o antra – su Raudonosios armijos šalmu, Alytaus rajone, prie Miroslavo, buvo pastatytos 1985-aisiais – „perestroikos“ metais. Kaip LŽ rašė anksčiau, skulptūras sumanyta pastatyti norint įsiteikti valdžiai ir gauti paramos bei sulaukti pripažinimo. Tačiau iš tokio kolūkių pirmininkų sumanymo naudos turėta nedaug, mat netrukus po monumentų pastatymo Lietuva atgavo nepriklausomybę, sovietų kariuomenė paliko mūsų šalį. Visi šie pokyčiai lėmė ir tai, kad nebeliko vienos iš dviejų skulptūrų: galva su pilote buvo susprogdinta, o galva su šalmu liko, nes tinkamai nesuveikė padėtas sprogmuo.

Miroslavo seniūnas Vytautas Sinkevičius LŽ anksčiau yra teigęs, kad ilgą laiką niekam nekliūdavusi sovietinio kario galvos skulptūra daugiau dėmesio sulaukė, kai Vilniuje nuo Žaliojo tilto buvo nukeltos sovietinę ideologiją simbolizavusios skulptūros. Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas taip pat prisipažino esantis abejingas sovietiniam monumentui. „Tačiau jei reikėtų nuspręsti, ar palikti šį objektą Alytaus rajone, būčiau linkęs, kad sovietų kario galva atsidurtų Grūto parke.“