Lukiškių kalėjimą ketinama iškelti per metus
Lu­kiš­kių tar­dy­mo izo­lia­to­rių-ka­lė­ji­mą iš­kel­din­ti iš Vil­niaus cen­tro pla­nuo­ja­ma iki 2019 me­tų pa­bai­gos, an­tra­die­nį BNS pa­tvir­ti­no tei­sin­gu­mo mi­nis­tras El­vi­nas Jan­ke­vi­čius.

„Kitų metų gale planuojame iškeldinti. Yra aiškus terminas, jį paskelbsime ketvirtadienį“, – BNS sakė E. Jankevičiaus.

Ministras teigia, kad Lukiškių kalėjimo iškeldinimo procesas sėkmingai vyksta jau 4–5 mėnesius, jis nebuvo sustojęs. Iki šių metų pabaigos bus iškelta apie 150 kalinių.

„Liepos viduryje buvo apie 750 kalinių, o iki šių metų galo liks apie 600. Visi kaliniai bus perkelti į pataisos namus“, – teigė E. Jankevičius.

Likusias detales dėl Lukiškių kalėjimo iškeldinimo teisingumo ministras paskelbs ketvirtadienį vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Iškėlus Lukiškių kalėjimą, jį sudarantis pastatų kompleksas bus perduotas Turto bankui.

Lukiškių kalėjimo pastatų kompleksą sudaro šeši statiniai, esantys Vilniaus centre šalia Seimo rūmų, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Martyno Mažvydo bibliotekos, Užsienio reikalų ministerijos.

Kompleksas, kurį sudaro kalėjimo, ligoninės, gamybinis, administracinis pastatai bei Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, nuo 2002 metų įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Jam suteiktas aukščiausias – nacionalinio reikšmingumo apsaugos lygmuo.

Lukiškių kalėjimą iškelti anksčiau nesėkmingai bandė ir kelios kitos Vyriausybės. Pastarieji ketinimai tai padaryti žlugo 2015 metais.