Klaipėdiečius vargina ne tik karščiai, bet ir smarvė
Klai­pė­dos gy­ven­to­jus var­gi­na ne tik karš­tis, bet ir ne­ma­lo­nūs kva­pai.  Klai­pė­die­čiai dėl to lin­kę kal­tin­ti bios­kai­džių at­lie­kų kom­pos­ta­vi­mu už­sii­man­čią UAB „Bran­da LT“, bet jos at­sto­vai tai ne­igia. 

Kaip pranešė vietos žiniasklaida, pietinės Klaipėdos dalies gyventojai esą negali atsidaryti langų, o naktį nuo dvoko net negali užmigti.

„Gal norit šiąnakt mano bute nakvoti? Dvokia visas rajonas. „Brandos“ subrandinta puvenų smarvė“, – socialiniame tinkle „Facebook“ į Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską kreipėsi viena klaipėdietė.

„Siaubas mūsų rajone vėl smirdi fekalijomis, vakar vakare taip pat smirdėjo. Ir taip karšta, tai dar kvėpuoti nebegalim. Manau reikia susivienyti visiems kam jau atsibodo tos smarvės ir rengti piketą. Gal tada Klaipėdos valdžia mus išgirs“, – skundėsi kita klaipėdietė.

Pasak portalo atviraklaipeda.lt, pats meras Vytautas Grubliauskas yra įsitikinęs, kad problemų sprendimo raktas yra Seime.

„Eilinį kartą grįžtame prie tų pačių problemų ir eilinį kartą konstatuojame, kad didžioji dalis jų sprendimo galimybių yra net ne Klaipėdoje, o Vilniuje. Tikiuosi, kad šiandien Seimo nariai, kurie dažnai rodo daug pastangų siekiant išspręsti problemas, bet jos neišsisprendžia, išgirdo, kad pirmiausiai turi būti vėl grįžta prie siūlymo susodinti prie stalo Sveikatos apsaugos ministerijos specialistus ir ministrą, Aplinkos ministerijos specialistus ir ministrą, Aplinkos apsaugos departamento bei agentūros vadovus ir labai aiškiai ant stalo dėti jau ne kartą teiktus siūlymus tiek dėl reglamentavimo, normatyvų, tiek dėl įrankių, kurios institucijos gali reaguoti ir sankcijas taikyti. Ir tada tos agentūros, kurios šiandien tik skėsčioja rankomis, turės nepalyginamai daugiau įtakos“, – minėtam portalui komentavo Klaipėdos vadovas.

Iš dalies jam antrino ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė – esą jos atstovaujamos institucijos galios kvapų kontrolės atžvilgiu yra ribotos.

Tuo metu „Branda LT“ atstovai teigia, kad nemalonūs kvapai, kankinantys klaipėdiečius, sklinda ne iš jų įmonės.

„Rytais ir vakarais smarkiai nebejuda transportas, nebėra tokio oro maišymo, koncentracijos sklaidos, todėl kvapai ir jaučiasi. Aš pats gyvenu Laukininkų gatvėje, auginu keturis mažamečius vaikus, tad tikrai galiu patikrinti, kad į viską žiūrime atsakingai. Galiu tikrai užtikrinti, kad ne iš mūsų įmonės jie sklinda. Jie sklinda ir iš LEZ, ir kitų įmonių. Tai yra visa kvapų puokštė. Pats ryte kartais jaučiu ir saldų, ir dujų kvapą“, – atviraklaipeda.lt cituoja „Branda LT“ energetiką Vytautą Buivydą.