Kelią Vilnius-Utena suremontuos iki 2021 m.
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis ti­ki­na, kad prieš ke­lis de­šimt­me­čius nu­ties­tas be­to­ni­nis ke­lias Vil­nius-Ute­na bus su­re­mon­tuo­tas iki 2021 me­tų, jei dar­bų ne­pris­tab­dys teis­mai ar ki­tos ne­nu­ma­ty­tos ap­lin­ky­bės. To­kį pa­ža­dą prem­je­ras pa­kar­to­jo, su­si­ti­kęs su Ute­nos val­džia ir vers­li­nin­kais, BNS in­for­ma­vo prem­je­ro pa­ta­rė­jas To­mas Ber­žins­kas.

„Premjeras minėjo, kad pagal Kelių direkcijos planus, jei nebus teismų ar kitų trukdžių, šitas kelias bus baigtas remontuoti 2020 metais“, – BNS penktadienį sakė T. Beržinskas.

Apie būtinybę atnaujinti kelią iš Vilniaus į Uteną pradėta kalbėti prieš penkerius metus. Iš pradžių visą kelią numatyta rekonstruoti viešos ir privačios partnerystės (PPP) būdu, tačiau vėliau nuspręsta jį rekonstruoti ruožais, panaudojant Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas.

Pirmojo kelio ruožo rekonstrukcijos rangovo konkursas paskelbtas balandį, tačiau dėl per didelių kainų liepos pradžioje jis nutrauktas ir paskelbtas naujas. Laikinasis Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas BNS teigė, kad vokai su dalyvių pasiūlymais turėtų būti atplėšti rugsėjo 18 dieną.

Iš viso numatoma rekonstruoti 70 kilometrų ilgio kelio ruožą, pirmuoju etapu – 5,5 kilometrų ilgio ruožą.

Kelio rekonstrukcijos PPP projektas minimas politinės korupcijos byloje, kuriame buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis kaltinamas paėmęs 106 tūkst. eurų kyšį iš koncerno „MG Baltic“ buvusio viceprezidento Raimondo Kurlianskio už įtaką, Seime svarstant nutarimą dėl kelio Vilnius-Utena rekonstrukcijos, Vartojimo kreditų įstatymo pataisas bei parenkant vietą Jono Basanavičiaus paminklui Vilniuje.