Kaip Vilniuje dygsta paminklas Jonui Basanavičiui: fotoreportažas
Penk­ta­die­nį, lap­kri­čio 23-ią­ją, per pa­triar­cho, Va­sa­rio 16-osios Ak­to sig­na­ta­ro Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus, gim­ta­die­nį, bus ati­deng­tas pa­mink­las sos­ti­nės šir­dy­je.

Paminklo atidengimo iškilmės vyks minint Jono Basanavičiaus gimtadienį – lapkričio 23 dieną, 18 val., Vilniuje Aušros Vartų g. 5, aikštėje priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją.

Tai – išskirtinis Vilniaus, Lietuvos ir visos tautos gyvenimo įvykis gražiai ir simboliškai užbaigiantis Lietuvos 100-mečiui skirtų renginių sostinėje ciklą ir kartu tiesiantis prasmės tiltus į Tautos ir Valstybės gyvavimo šimtmečius rašoma sukurtame renginio aprašyme socialiniame tinkle.

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės tarybos opozicija įtaria, kad įrenginėjant Jono Basanavičiaus paminklą Vilniuje, leista pirmiau atlikti dalį darbų, o tik vėliau rengti konkursą, be to, iš anksto galbūt žinant ir laimėtoją. Vilniaus politikai įtaria, kad konkursas skelbiamas jau atliktiems darbams apmokėti, dėl to opozicija žada prašyti Viešųjų pirkimų tarnybos patikrinti, ar Vilniaus valdininkai neimituoja viešųjų pirkimų.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad turi rimtesnių rūpesčių, nei ganyti kiekvieną valdininką, o paminklas bus atidengtas laiku – lapkričio 23 dieną, per patriarcho gimtadienį.