Investuotojai į Raudonės pilį dar neplūsta
Nuo šių moks­lo me­tų pra­džios už­da­rius dau­giau nei pu­sę am­žiaus rep­re­zen­ta­ci­nė­je Jur­bar­ko ra­jo­no Rau­do­nės pi­ly­je vei­ku­sią mo­kyk­lą, šią pi­lį ti­ki­ma­si pa­vers­ti pra­ban­giu vieš­bu­čiu.

Raudonės pilyje tebedirba visi septyni mokyklą aptarnaudavę ūkio dalies darbuotojai. Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas pabrėžė, kad jiems patikėta prižiūrėti ir saugoti pilį, įleisti į jos bokštą lipančius lankytojus bei tvarkyti pilies parką. „Labai tikimės išsaugoti ištuštėjusią pilį. Numatyta ją paversti prabangiu viešbučiu, kuris į Raudonę pritrauks daugiau lankytojų, o mūsų žmonėms suteiks darbo vietų“, – sakė jis.

Įkūrus viešbutį pilies bokštas, į kurį lipa turistai, liktų Jurbarko rajono savivaldybės žinioje.

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius patvirtino, jog netrukus bus pradėta ieškoti galinčiųjų investuoti į Raudonės pilį.

Parengė galimybių studiją

Raudonės seniūnas Č. Meškauskas teigė save ir kitus guodžiantis žinia, kad tuščia likusi Raudonės pilis Jurbarko rajono valdžios pastangomis bus prikelta. „Jos iniciatyva buvo kreiptasi į VšĮ „Idea populi“, ši parengė ir mums, Raudonės gyventojams, pristatė pilies galimybių studiją. Išgirdome, kad joje derėtų įrengti prabangų viešbutį. Apie tai nesyk esu kalbėjęs ir aš pats“, – sakė jis.

Anot seniūno, vidurinės klasės svečių poreikius puikiausiai patenkina dvi Raudonės apylinkėse veikiančios kaimo turizmo sodybos, o pilyje, kuri ir buvo pastatyta kaip reprezentacinė, turėtų veiktų prabangus viešbutis su puikiu restoranu, konferencijų ir pokylių salėmis.

Jo teigimu, ir kolektyvų, ir asmeninėms šventėms pilies patalpos užsakomos ir dabar. „Noriu pasidžiaugti, kad per visą šiltąjį sezoną į Raudonę važiavo ir į pilies bokštą kopė tikrai daug žmonių“, – pažymėjo seniūnas. Jis sakė, jog norėdamas, kad atvykusieji į Raudonę išsivežtų ne tik pamatytų vaizdų prisiminimus, bet ir įsigytų naudingų daiktų, buvo sudaręs galimybę pilies prieigose prekiauti ūkininkams bei amatininkams.

Bokštas liktų savivaldybei

Jurbarko rajono meras S. Mockevičius pasakojo, jog Raudonės pilies galimybių studija, kurią turint bus ieškoma norinčių ir galinčių investuoti į pilį, rajono biudžetui kainavo 7 tūkst. eurų. Studijos rengėjų buvo prašoma numatyti tokią viziją, kad pilyje, ėmus vykdyti veiklą, darbo turėtų ir vietos žmonės, be to, jų poreikiams būtų suteikta dalis pilies erdvės.

„Bendraudami su Jurbarko rajono savivaldybės administracijos specialistais ir Raudonės gyventojais, studijos rengėjai numatė, jog pilyje derėtų įrengti aukštos klasės viešbutį, kuriame vietos žmonėms būtų sukurta iki 30 darbo vietų“, – sakė meras. Jis teigė, jog netolimoje ateityje planuojama pradėti ieškoti tarptautinių investuotojų viešbučiui Raudonės pilyje įkurti. „Noriu pridurti, jog numatyta, kad ir įkūrus viešbutį pilies bokštas, į kurį lipa turistai, liktų Jurbarko rajono savivaldybės žinioje“, – kalbėjo meras.

Norėtų pramogų

Raudonės bendruomenės centro „Prie Raudonės pilies“ pirmininkas Algirdas Mačiulaitis teigė, jog pilyje veikiant mokyklai pilies galimybės toli gražu nebuvo išnaudotos.

„Žmonės į Raudonę važiuoja šimtus kilometrų, o jiems atvykus pasiūloma vien palypėti į pilies bokštą ir pasigrožėti apylinkėmis bei Nemunu“, – sakė jis. Bendruomenės pirmininkas įsitikinęs, kad atvykėliams būtina pasiūlyti kokios nors įdomios, uždegančios, įtraukiančios veiklos.

„Viešbutis – tik viena veiklos sritis. Žmonėms vien pavalgyti ir permiegoti nepakanka, reikėtų, kad pilyje ar jos teritorijoje būtų siūloma pramogų, įvairių užsiėmimų“, – dėstė A. Mačiulaitis.