Internete kyla aistros: kiek eglių nukirsta statant Rokiškio kalėdinę eglutę?
Ro­kiš­kiui pri­sta­čius me­di­nės ka­lė­di­nės eg­lu­tės kon­cep­ci­ją, in­ter­ne­te ki­lo pa­si­pik­ti­ni­mų ban­ga: esą tam, kad pa­sta­ty­tų vie­ną ka­lė­di­nę eg­lę te­ko iš­kirs­ti pu­sę miš­ko.

Rokiškio kalėdinė eglutė, visuomenei pristatoma „iššūkiu blizgioms šiuolaikinėms Kalėdų eglėms“ yra suręsta iš nedažydų lentų, o ją puošia vietos gyventojų drožti mediniai paukščiai. Tačiau kilni idėja sukurti natūralumu alsuojančią šventinę puošmeną gręžiasi prieš šios idėjos sumanytojus – miškų išsaugojimo entuziastai piktinasi, kad vienai eglutei buvo sunaudotas pernelyg didelis medienos kiekis, o lentomis virtę medžiai dar galėtų žaliuoti ir puošti šalies kraštovaizdį.

Antanas Vagonis./Wikipedia.org nuotrauka

Rokiškio meras Antanas Vagonis tokius pasipiktinimus vadina nekalėdiškais ir teigia, kad norint, „prisikabinti“ prie eglutės, būtų galima ir dėl daugiau priežasčių, pavyzdžiui, dėl to, kad ją konstruojant dalyvavo vien vyrai: „Taip mes galime nueiti labai toli ir vistiek atsiras kažkokie gynėjai. Prie tos eglutės dirbo daugumoje vyrai, tai kaip ir galima sakyti, kad pažeistos moterų ir vyrų lygybės teisės,“ – ironizavo meras.

A.Vagonis teigė negalintis tiksliai įvardinti nei eglutei panaudotos medienos rūšies, nei kiekio, nei galutinės kainos, tačiau tikino, kad „miškų tikrai labai nenuskriaudė“, mat reikalingą medieną paaukojo vietos verslininkai, o po švenčių bus svarstoma kaip jai suteikti antrą gyvenimą.

Tai ne pirmas kartas, kai Rokiškio eglutei ieškoma antrinės paskirties po švenčių: „Mes visada sugalvojame kažkaip panaudoti tas medžiagas, pavyzdžiui, kai buvo eglutė iš virvių, paskui mes iš jų darėme supynes. Šventėms artėjant į pabaigą kiekvienais metais pradedame galvoti kur būtų galima panaudoti eglutės elementus“ – pasakojo meras.

Tuo metu kai miško entuziastai piktinasi eglutės medžiagomis, rokiškėnai kraipo galvas sakydami, kad eglutę reikėtų nudažyti žaliai, mat gryno medžio spalva labiau primena užgavėnių atributą ar ėdžias. Atsakydamas į tai A. Vagonis teigia, kad visiems įtikti neįmanoma: „Nemanau, kad reikėtų nudažyti ją žaliai, tai būtų visiškas kičas. Jei kas žino Liongino Šepkos meną ir pamatytų šalimais esantį muziejų, tai iškart suprastų kodėl ji yra būtent tokios spalvos. Tai ir yra pagrindinis akcentas – pas L. Šepką nebuvo dažytos medienos,“ – sumanymą aiškino meras.

„Jei nudažytume žaliai, galima būtų sakyti, kad eglutės spalva įgavo politinio atspalvio, nes kodėl žaliai, o ne mėlynai ar raudonai“ – šmaikštavo miesto galva.