Gražiausių sostinės kalėdinių vitrinų konkurse – pykčio ašaros
Prieš Ka­lė­das pa­skel­bus gra­žiau­sių sos­ti­nės ka­lė­di­nių vi­tri­nų lai­mė­to­jus, už bor­to li­kę da­ly­viai pa­žė­rė kon­kur­sui kri­ti­kos. Įta­ri­mų su­kė­lė gar­siai di­zai­ne­rei Ju­li­jai Ja­nus įteik­tas ap­do­va­no­ji­mas, nes už jos vi­tri­ną bal­sa­vo vos du pro­cen­tai iš 5,5 tūkst. res­pon­den­tų.

Gėda, liūdna ir apmaudu...

Už brūkšnio likusios florstikos parduotuvės „Gėlių burtai“ direktorė Loreta Švogžlytė-Nemeikštienė negalėjo atsistebėti konkurso rezultatais. Jos parduotuvės „Gėlių burtai“ vitrina portale, kuriame vyko balsavimas, sulaukė didžiausio lankytojų palaikymo – už jos viriną balsavo 24 proc. portalo lankytojų. Tačiau speciali komisija nusprendė, kad apdovanojimo labiau verta vos 2 procentus lankytojų balsų surinkusi J. Janus vitrina. Išvydusi nugalėtojų sąrašą L. Švogžlytė-Nemeikštienė nuoskaudą išliejo asmeninėje „Facebook“ paskyroje.

„Didelis AČIŪ visiems palaikiusiems Gražiausios Vitrinos rinkimuose. Deja, bet rezultatai švelniai tariant nustebino. Nepaisant to, kad Gėlių Burtai surinko 24 proc. balsavusių žmonių, į nugalėtojus nepateko. Bet Julia Janus, turinti 2 proc. balsavusių, gražiai šypsosi nuotraukoje prie Šimašiaus.“, – rašo L. Švogžlytė – Nemeikštienė.

Už brūkšnio komisijos sprendimu likusi parduotuvės „Gėlių burtai“ vitrina portale sulaukė didžiausio lankytojų palaikymo./ Renginio organizatorių nuotrauka

Kasmetinį sostinės gražiausios kalėdinės vitrinos konkursą organizuoja Vilniaus kultūros centras, sukūręs tam festivalį „Kalėdos sostinėje“. Jo sudaryta komisija ir paskelbė konkurso nugalėtojus. Pirmoji vieta atiteko Muitinės departamentui, už kurį balsavo 18 proc. naujienų portale skelbtos apklausos dalyvių. Antrąją vietą pelnė, kaip ir minėjome, Julijos Janus vitrina, surinkusi 2 proc. apklausos dalyvių balsų. Trečioji vieta skirta Vilniaus piligrimų centrui, pelniusiam 23 proc. portalo lankytojų simpatijų.

Nugalėtojus rinko ne tik naujienų portalo lankytojai, tačiau ir specialiai šiam renginiui suburta komisija iš Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų. Renginį organizavusio Vilniaus kultūros centro duomenimis šiais metais komisiją sudarė 5 lygiaverčiai komisijos nariai. Tačiau įmonė atsisakė nurodyti, kas jie ir kas komisijai pirmininkavo. LŽ žiniomis komisiją sudarė Vilniaus miesto savivaldybės departamentų darbuotojai, galimai komisijai pirmininkavo pats miesto meras Remigijus Šimašius.

Nieko nenoriu pasiekti šiuo įrašu, tiesiog gėda, liūdna ir apmaudu.

Laimėtojai paskirti sudėjus internetu balsavusių žmonių balsus ir specialiai suburtos komisijos balus. Trys geriausiai įvertintos kalėdinės Vilniaus vitrinos apdovanotos piniginiais prizais. Pirmosios vietos laimėtojas apdovanotas 1,5 tūkst. eurų prizu. Antros vietos laimėtojui atiteko 1 tūkst. eurų dovana, o trečiosios vietos prizininkui įteiktas 500 eurų čekis.

Nusvėrė savivaldybės nuomonė

Portale nuomonę dėl gražiausių virtinų išreiškė 5,5 tūkst. lankytojų, tačiau, žiūrint į galutinį nugalėtojų sąrašą, akivaizdu, kad gyventojų nuomonę nusvėrė penki savivaldybės komisijos nariai. Šis faktas papiktino už brūkšnio savivaldybės sprendimu likusią L. Švogžlytę-Nemeikštienę.

„Pasirodo, komisija, kurią sudaro nežinia kas ir nežinia kiek, turi gerokai svarbesnį balsą nei 5475 žmonės. Iš tikrųjų, niekas su manim nesusisiekė nei iš mistinės komisijos narių nei iš organizatorių „Kalėdos sostinėje“! Nepamirškime fakto, kad „Kalėdos sostinėje“ „netyčia“ pamiršo įdėti „Gėlių burtų“ vitrinos nuotrauką į savo FB paskyrą. Nieko nenoriu pasiekti šiuo įrašu, tiesiog gėda, liūdna ir apmaudu“, – „Facebooke“ piktinosi „Gėlių burtų“ direktorė.

Gražiausios vitrinos konkurse pirmoji vieta atiteko Muitinės departamentui, už kurį balsavo 18 proc. naujienų portale skelbtos apklausos dalyvių./ Renginio organizatorių nuotrauka

Pasak Vilniaus kultūros centro vadovo Paulius Jurgučio, portale balsavusiųjų balsai sudarė 0,6 konkurso balo dalį. Komisijos balsai sudarė 0,4 balo dalį. Šiame konkurse buvo vertinamos sostinės gatvėse esančių įmonių, įstaigų ir privačių iniciatyvų įgyvendintos lauko vitrinų puošybos kūrybinės idėjos. Konkurse dalyvaujanti vitrina turėjo kurti kalėdinę nuotaiką, būti kūrybiškai, originaliai ir estetiškai sukurta, kelti susižavėjimo jausmą, pasakoti unikalią istoriją.

„Remiantis ankstesnių metų praktika, kuomet vertinami vien balsavusiųjų internetu balsai gaunami neobjektyvūs rezultatai. Todėl buvo pasirinktas būtent toks – suvestinis balų skaičiavimas. Vertinant vitrinas buvo vadovaujamasi tokiais kriterijais, kaip atitikimas konkurso temai, originalumas ir kūrybiškumas, įspūdis, meninė darbo kokybė, atlikimo technikos savitumas. Nugalėtojų vitrinos išsiskyrė išskirtine atlikimo technika, kūrybiškumu, originalumu, atitiko konkurso temą ir kiekviena pasakojo savo unikalią istoriją“, – LŽ komentavo Paulius Jurgutis.

Kuo komisijai neįtiko „Gėlių burtų“ vitrina – Vilniaus kultūros centras nekomentuoja.