Druskininkuose – skaniausias ir kvapniausias čempionatas
Jau penk­tą kar­tą svei­ka­tin­gu­mo ir poil­sio komp­lek­sas „Grand SPA Lie­tu­va“ su­kvie­tė į tra­di­ci­ja ta­pu­sį gri­lio čem­pio­na­tą! Tai pats kvap­niau­sias, ska­niau­sias ir sma­giau­sias gri­lio pa­tie­ka­lų ga­mi­ni­mo čem­pio­na­tas Drus­ki­nin­kuo­se.

Šiais metais dalyvavo Vokietijos kelionių operatoriaus „Kurtour“ komanda „Barbekur“, „Eglės“ sanatorijos komanda „Egliečiai“ ir „Grand SPA Lietuvos“ komandos „Šimtmečio gaspadinės“ bei „Auksinės žarijos“. Per konkursą kiekviena komanda gamino po keturias dviejų patiekalų – juodojo kardinolo žuvies ir kalakuto krūtinėlės – porcijas.

Dalyvių pasirodymus vertino patyrusi nepriklausoma vertinimo komisija, kurią sudarė reabilitacijos centro UPA restorano vadovė Akvilija Kazakevičienė, Lietuvos ir Baltijos šalių „Unilever“ šefas Renaldas Bujokas, „Sanitex“ technologas Vladislovas Judickas. Kiekvienas patiekalas buvo vertinamas pagal 3 kriterijus: pateikimas, novatoriškumas; bendras patiekalo darnumas, suderinamumas; atlikimo technika.

Šiais metais tarp pagrindinių prizų buvo nakvynės komandų nariams „Magnus“ viešbutyje Kaune, „Palangos vėtros“ viešbutyje Palangoje ir sveikatingumo komplekse „Grand Spa Lietuva“ Druskininkuose. „Grill 2018“ nugalėtojai gavo specialiai rėmėjų įsteigtą taurę – vazą, inkrustuotą sidabru bei gintaru.

Vienas iš pergalę padėjusių pelnyti patiekalų - kalakuto krūtinėlė su šampano puta, šaltalankiuose karamelizuotomis kriaušėmis ir morkų piure.

Renginyje buvo gausu viktorinų ir prizų, kuriuos galėjo laimėti kiekvienas renginio svečias. Susirinkusieji džiaugėsi loterijos prizais, tokiais kaip barokamera, kriokabina, SPA namų procedūros su „Gemology“ kosmetika bei neribotos trukmės apsilankymais vandens parke ir daugeliu kitų.