Druskininkuose duris atvėrė vaikų svajonių parkas
Drus­ki­nin­kuo­se ką tik ati­da­ry­tas nau­jas svei­ka­tin­gu­mo ir poil­sio komp­lek­so „Grand SPA Lie­tu­va“ šei­mos pra­mo­gų cen­tras „O kas čia?“ Dau­giau nei tūks­tan­čio kvad­ra­ti­nių me­trų erd­vė skir­ta šei­mos pra­mo­goms. 

Pagrindinėje kurorto gatvėje (M.K. Čiurlionio g. 51) įsikūręs šeimos pramogų parkas yra didžiausias tokio tipo parkas Druskininkuose ir vienas didžiausių Lietuvoje. Kaip atidarydamas parką sakė „Grand SPA Lietuva“ generalinis direktorius Vladimiras Ščiupakovas, tai Druskininkams labai reikalingas ir lauktas objektas. „Manome, kad šeimos pramogų parkas į mūsų miestą pritrauks daugiau svečių, – sakė V. Ščiupakovas. – Pradžioje įrengtos žaidimų erdvės mažiesiems, antras mūsų plėtros etapas bus skirtas vyresniems vaikams“.

Kaip pridūrė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, tokio parko ypač laukė tėveliai. Viskas parke apgalvota, kad vaikams būtų saugu šėlti. Pavyzdžiui, baldai be aštrių kampų ir briaunų.

Vaikystės miestas

Šeimos pramogų centro koncepciją kūrusi Rasa Micachienė sakė, kad labiausiai jai norėjosi, kad vaikiai čia puikiai jaustųsi. Tai jos jau ketvirtas tokio tipo sukurtas parkas. Du „Vaikystės miestai“ pastatyti Kaune, vienas Šiauliuose. „Man visada buvo gaila vaikų, žaidžiančių vien asfaltuotose miesto aikštelėse. „Vaikystės miesto“ idėjį kurti pradėjau dar 2011 metais. Tada Kaune buvo atidarytas pirmasis toks parkas, padaręs tikrą revoliuciją, – lzinios.lt pasakojo idėjos autorė. – Žiūrėjom, stebėjom, kas vaikams labiausiai patinka, kažkas atsisijojo, kažkas buvo padaryta naujo. Visada gilinuosi į vaikų psichologiją. Pastebėjau, kad vaikams nėra nieko smagiau, kaip mėgdžioti suaugusiuosius, tėvus, pavyzdžiui, apsirengti gydytojo chalatą ir žaisti daktarą arba su žaisliniais instrumentais vykti gesinti gaisro, su mama vystyti lėlę. Tai yra bendra erdvė vaikams ir tėvams. Norisi, kad čia atėję tėvai bendrautų ir žaistų su savo vaikais, o ne palikę kur nors išeitų.“

Įdomiausių erdvių vaikams čia netrūksta. Pavyzdžiui, mažyliai galės įsivaizduoti esantys rojaus paplūdimyje – po palmėmis ras valteles ir gelbėtojų ratus. Bezdžionių saloje galės smagiai pasikarstyti, pasisupti ar pašokinėti. Piratų sala – nuotykių ir lobių ieškotojams. Ligoninės namelyje vaikai ras gydytojų chalatus ir reikiamus instrumentus – greitai galės pasijusti daktarais ir žaisti ligoninę. O kur dar fėjų dvaras, grožio namai, ratų dirbtuvės automobilių mėgėjams, rožinė kepyklėlė smaližiams ir trolių palėpė. Nedrąsius vaikus į žaidimus įtrauks linksmos animatorės, persirengę įvairiais pasakų herojais.

Kaip ir ką visose erdvėse veikti – laisvė vaikų fantazijai. Per pramogų parko „O kas čia?“ atidarymą apsilankę ir greit po visas žaidimų vietas pasklidę trys darželinukų grupės (apie 50 vaikų) net neraginti rado ką veikti.

Patiekalai su istorijomis

Pramogų parke yra daug įvairių erdvių, kur jaukiai jausis ir tėvai, ir vaikai. Pavyzdžiui, kol jie šėls kamuoliukų jūroje, tėvai galės prisėsti kavinėje (maistas ruošiamas čia pat) arba pavartyti knygas. „Čia tėvai ras geros literatūros, pavyzdžiui, psichologinės, apie vaikų auklėjimą, maisto jiems ruošimą, apie žaidimus su vaikais. Kartu skaitydami galės matyti, kaip vaikai žaidžia, kaip jie džiaugiasi“, – pasakojo „Vaikystės miesto „ idėjos autorė.

Čia užsukti nereikia laukti gimtadienio ar kitos šventės. Tiesiog savaitgalį ar po darbo galima apsilankyti vaikų kavinėje, smagiai praleisti valandą kitą.

Norintys švęsti savo gimtadienius tik savo draugų būry taip pat ras atskiras privačias erdves, kur užtraukę užuolaidėles jausis kaip namie.

Daug dėmesio bus skiriama maistui. Pasak R. Micachienės, vaikams labai svarbu maisto pateikimas. „Kas atsisakys, pavyzdžiui, piratų jėgos drebučių ar fėjų sparnelių? Pamenu, kai kituose parkuose pagaminome trintos žalios brokolių sriubos, kurios šiaip vaikai nevalgytų, supylėme ją į didelę chemikų kolbą ir sukūrėme istoriją, esą kiekvienas jos paragavęs įgaus ypatingos galios. Mūsų nuostabai sriuba per šiaudelius iš tos kolbos visa buvo suvalgyta, – pasakojo R. Micachienė. – Čia irgi prie vaikiško meniu bus pateiktos ypatingos istorijos.“