Druskininkų mero patarėjas suimtas mėnesiui
Vil­niaus mies­to apy­lin­kės teis­mas penk­ta­die­nį mė­ne­siui lei­do su­im­ti Drus­ki­nin­kų me­ro Ri­čar­do Ma­li­naus­ko pa­ta­rė­ją Ai­va­rą Ka­dziaus­ką, įta­ria­mą tei­sė­jų ir ad­vo­ka­tų ky­ši­nin­ka­vi­mo by­lo­je.

Jo advokatas nutartį žada skųsti.

„Mano ir mano kliento supratimu teismo nutartis tikrai nepagrįstas. Nesu patenkintas teismo nutartimi, todėl ji tikrai bus skundžiama“, – sakė įtariamojo advokatas Martynas Žilinskas.

Iš viso šioje byloje jau suimta 19 įtariamųjų. Teismų nutartys nėra galutinės ir gali būti skundžiamos aukštesnės instancijos teismui.

Lydimas dviejų uniformuotų policijos pareigūnų, A. Kadziauskas prieš vidurdienį buvo atvestas į teismo posėdį Vilniaus miesto apylinkės teisme. Vedamas teismo koridoriais, jis neatsakinėjo į žurnalistų klausimus.

Jo advokatas teigė nematantis pagrindo suėmimui.

Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį panaikino R. Malinausko ir patarėjo teisinę neliečiamybę, netrukus teisėsauga jiems abiems pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir papirkimo.

A. Kadziauskas buvo sulaikytas Vilniaus centre, merui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Įtarimų turinio teisėsauga kol kas nekomentuoja. Anksčiau Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žydrūnas Bartkus teigė, jog yra duomenų, kad buvo mokėti kyšiai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje.

Druskininkų meras kaltinimus vadina absurdiškais ir teigia nepažįstantis nė vieno viešai įvardyto bylos įtariamojo.

Jis apkaltino kelis politikus ir prokurorus organizuojant susidorojimą ir pareiškė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja darė spaudimą teisėjams, jog šie nustatytų pažeidimus vadinamojo Vijūnėlės dvaro statyboje. Prezidentūra tai pavadino melu.

Prieš A. Kadziausko sulaikymą teisėjų korupcijos byloje buvo sulaikyti 26 asmenys, tarp jų – aštuoni teisėjai ir penki advokatai.